Dyskusja:Czerwonak (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Od dłuższego czasu poszukuję informacji o największej wsi w Polsce. Zatem skoro napisane jest; "Gmina Czerwonak jest typową sypialnią Poznania - znajduje sie tu kilka dużych osiedli mieszkaniowych (ponad dziesięciotysięczne Koziegłowy są drugą co do liczby ludności wsią w Polsce)".

Na jakiej podstawie pada stwierdzenie że Koziegłowy są na drugim miejscu, czy jakaś instytucja (np GUS) robiła takie zestawienie? Proszę o dopisanie źródła w/w informacji bo Koziegłowy chyba są nr 1 co do liczby ludności w Polsce (większej wsi nie znam) :)

Koziegłowy są drugie (10 755 mieszkańców). Na 1 miejscu są Kozy (11 300). Lajsikonik Dyskusja 08:17, 14 kwi 2007 (CEST)

szlak Ottona III[edytuj kod]

Usunąłem fragment mówiący, że przez gminę przebiegał szlak pielgrzymkowy Ottona III. Informację tę można znaleźć m.in. na oficjalnej stronie gminy Czerwonak. Natomiast w Strategii Rozwoju Turystyki Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka" można przeczytać m.in., że: "Według tradycji droga Ottona III pielgrzymującego do grobu świętego Wojciecha w Gnieźnie, wiodła z Poznania wzdłuż rzeki Głównej do Pobiedzisk" źródło. A jak łatwo sprawdzić rzeczka Główna nie przepływa w żadnym miejscu przez teren gminy Czerwonak.


michal-100 (dyskusja) 18:22, 18 maj 2009 (CEST)