Dyskusja:Droga dla rowerów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nie wiem z kąt takie informacje o Poznaniu ale... w Poznaniu wszędzie od 2005/2006 roku powstają ścieżki rowerowe kilka lat temu byłem w Krakowie i 3mieście ale trochę się zawiodłem w Krakowie miało być pełno drzew i guzik prawda, a 3miasto jest tak ponure że koniec. Z tymi ścieżkami to też przesada - w miastach to dobra, ale pomiędzy nimi nic niema!!!!!!!

Rybnik - gdzie te ścieżki?[edytuj kod]

Moim zdaniem w Rybniku jest mało ścieżek rowerowych - w zasadzie jedna, i to nienajszczęśliwiej umiejscowiona. Dużo mamy turystycznych szlaków rowerowych, ale to nieco inna rzecz przecież.

Ścieżka rowerowa czy droga dla rowerów?[edytuj kod]

Apelowałbym o zmianę nazwy artykuły na "Droga dla rowerów" gdyż "Ścieżka rowerowa" kojarzy się raczej z wydeptanym pasem na trawniku niż z pełnoprawną częścią drogi. Oprócz tego droga i ścieżka mają zupełnie inny wydźwięk [ścieżka sprawia wrażenie bardziej błahego zagadnienia] co imho nieco dyskryminuje ciągi przeznaczone dla rowerzystów. Mocniak

Ze Zgłoś błąd[edytuj kod]

W części dotyczącej art. 33 PoRD artykuł cytuje i komentuje nieaktualną wersję przepisów. I wbrew opisowi odsyła do zdezaktualizowanych linków zewnętrznych. Obecny tekst jednolity rowerowych przepisów PoRD można znaleźć np. tutaj. Cień (Pisz) 18:56, 6 wrz 2011 (CEST)

SKAD TA DEFINICJA ??[edytuj kod]

"według kodeksu o ruchu drogowym wydzielony pas terenu (ciąg komunikacyjny) przeznaczony dla ruchu rowerowego, składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi (ścieżki), łącznie z torowiskiem, znajdującym się w obrębie tego pasa"... Co to za bzdury ??

W haśle nie ma obecnie nic takiego, więc oznaczam jako T Załatwione. Michał Sobkowski dyskusja 23:44, 12 sty 2014 (CET)

Absolutnie pomieszanie z poplątaniem =[edytuj kod]

Apelowałabym o całkowite skasowanie tego artykułu, bowiem niemal wszystkie definicje, poza kilkoma cytatami, urągają rozumowi. Autorzy całkowicie pomieszali, nie rozumieją i nie rozróżniają większości definicji, które tu zawarli.

Zamiast kasować lepiej poprawić. Edytować Wikipedię może każdy, a więc: do roboty! :-)
Poprawianie czegoś pisanego od czapy to karkołomny pomysł, no ale spróbowałem. :) Sykkel (dyskusja) 01:50, 19 lut 2014 (CET)
W dniu 8 lutego dokonałem karkołomnego zadania i wyprostowałem (delikatnie ujmując) mocno niedopracowane fragmenty. Po czym 13 lutego ktoś cała moją robotę kwestionuje, bez zdania komentarza, przywraca wersję pierwotną. Uprzejmie proszę o trochę rozwagi, bo takimi działaniami cała Wiki się kompromituje. :) Pozostałe fragmenty tez jestem w stanie poprawić i doprowadzić do porządku, ew. trudniejsze (problematyczne, czy kontrowersyjne) fragmenty podeprzeć literaturą i/lub przypisami, ale oczekuję, że będzie to uszanowane. Sykkel (dyskusja) 01:50, 19 lut 2014 (CET)

Niekompetencje tegoż artykułu stają się sławne[edytuj kod]

http://polskanarowery.sport.pl/blogi/rowerowybrzeg/2014/03/wikipedia__zbior_rowerowych_bzdur/1#opinions

Droga rowerowa w Rudzie Śląskiej[edytuj kod]

Od maja 2013 istnieje droga rowerowa w Rudzie śląskiej na ulicy Piłsudskiego Józefa http://rudaslaska.com.pl/i,separatory-na-ulicy-pilsudskiego,200274,934392.html


T Załatwione Sebek A. :) (dyskusja) 21:32, 14 lut 2015 (CET)