Dyskusja:Dublin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Odnoscie usuniecia linku do przydatnego portalu o Dublinie (w wersji Polskiej) - strona ktora uzytkownik Mathel usunal, a ktora zostala przywrocona wprowadza kontrybucje do wikipedii poptrzez wlasna wiki (http://wiki.polskidublin.com) znaleziono 2 artykuly bezposrednio przeniesione z wiki Polskiego Dublina na "duza wiki" - serwis ma charakter informacyjny i pomaga wielu ludziom odnalezc informacje wnoszac nie mniejszy wklad niz pozostawione przez edytora linki

Carrowmore Trafność: 100.0% - 2.8KB (412 słów) Newgrange Trafność: 100.0% - 2.9KB (436 słów)


Jest tu pewna sprzeczność:

"W pobliżu zamku, od zachodniej strony znajduje się katedra Christchurch z 1172 roku. (... blablabla ...). Drugą katedrą w Dublinie jest katedra św. Patryka. Obie stanowią własność protestanckiego Kościoła Irlandii i są udostępniane dla zwiedzających."

a niżej:

"Zabytki: katedry: katolicka Christchurch, (... blablabla ...) i protestancka Św. Patryka (St. Patrick's Cathedral) z XIII wieku"

Może ktoś sprostuje ? :)

Trzymcie się, DZIK

Jeśli uważasz, że artykuł w Wikipedii wymaga zmian, poprawek lub rozbudowy – kliknij przycisk Edytuj u góry strony. Każdy może wprowadzać zmiany, nawet nie trzeba w tym celu zakładać konta! Należy tylko pamiętać o podaniu źródeł. W Wikipedii trzymamy się zasady „śmiałego edytowania”, więc nie obawiaj się, że popełnisz błędy. Zajrzyj na stronę dotyczącą tworzenia artykułów lub poeksperymentuj na stronach testowych.

kluby muz.[edytuj kod]

może ktoś napisze coś o klubach muzycznych w Dublinie. Ciekawe miejsca to Eamonn Doran's na Temple Bar i Whelan's (albo może Whellan's?) na st. George St. W tym ostatnim mają program na ponad dwadzieścia występów co miesiąc. Sam byłem w tych miejscach (2006) i widziałem. Ale nie umiem o tym napisać :) Zdarza się tam naprawdę sporo dobrej muzyki (koncerty).

ze zgłoś błąd[edytuj kod]

W dziale Transport w Dublinie napisano o Szybkiej Kolei Miejskiej DART. Oczywiscie istnieje taka kolej, jednak linijke nizej napisano, ze system ten obejmuje 5 linii. Jest to popularny blad popelniany przez Polakow w Dublinie. System DART to jedna linia zaczynajaca sie w Greystones, a konczaca sie w Malahide i Howth. Pozostale linie o ktorych prawdopodobnie pisal autor, to linie Commuter.

Oto źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Dublin_Area_Rapid_Transit

Zgłosił: podpis 87.192.244.2[odp][?] (dyskusja) 19:09, 24 maj 2008 (CEST)