Dyskusja:Europa Universalis IV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Realizm[edytuj kod]

Brakuje podstawowej informacji, jaką jest stopień wierności historycznej. Czy np. postacie wpływające na siłę państwa są prawdziwe jak w EU2, czy losowe jak w EU3? Propositum (dyskusja) 15:03, 5 sty 2017 (CET)

WP:Śmiało modyfikuj strony. Oczywiście należy pamiętać o podaniu odpowiednich źródeł. Chociaż z tego co widzę, jest już jakaś wzmianka na ten temat w sekcji "odbiór gry". Sir Lothar (dyskusja) 15:35, 5 sty 2017 (CET)
W tym właśnie problem, że nie jest łatwo znaleźć wiadomości na ten temat – chyba, że samemu się grało. Wzmianka, o której mówisz, nie wyjaśnia dostatecznie tej sprawy. A jest ona ważna, bo wielu ludziom zależy na tym, żeby gra miała walory edukacyjne. Propositum (dyskusja) 16:57, 12 sty 2017 (CET)
Jeśli jakaś informacja nie ma oparcia w źródłach (np. recenzje w serwisach o grach, wypowiedzi twórców serii itd.), to nie możemy jej umieszczać w Wikipedii. Możesz spróbować zapytać osoby, która rozbudowywała ten artykuł (Sirmann), chociaż nie wiem czy użytkownik jest aktywny. Sir Lothar (dyskusja) 09:10, 13 sty 2017 (CET)