Dyskusja:Franciszek Kleeberg

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Na co umarł?--Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 07:39, 7 kwi 2006 (CEST)

Armia Czerwona.[edytuj kod]

Witam, znane mi są przypadki walk SGO Polesie, i oddziałów które później weszły w jej skład (np. spieszeni marynarze Flotylli Pińskiej) z Armią Czerwoną, ale głównie od radzieckiej agresji do końca września. Z artykułu wynika jakoby pod Kockiem współdziałały wojska hitlerowskie i radzieckie, czy to fakt czy przejęzyczenie? Dobrze było by podać źródło, bo to zaskakująca informacja. pozdrawiam --steifer 00:38, 17 gru 2006 (CET

Signum Laudis[edytuj kod]

Czy gen.Kleeberg otrzymał węgierskie Signum Laudis? czy raczej austrowęgierskie w czasie I wojny? --steifer 00:45, 17 gru 2006 (CET)

Gen. Kleeberg jak wyczytałem w serii "Żółty Tygrys" (Pażdziernikowa Bitwa 1939 z roku 88) zmarł na grużlicę! I słyszałem o ok. 50 żołnierzach Sowieckich walczących po stronie SGO "Polesie" - wzięci byli do niewoli w okolicach Grodna i nie mieli po co wracać do ukochanej Matuszki Rasiji - rozstrzelanie im groziło itp. represje (źródło to był przewodnik po okolicach Kocka z 85 r. Śladami ostatniej bitwy...). Ile w tym prawdy nie wiem - me źródła pochodzą za "Komuny". Największym szokiem jest dla mnie notatka z książki do szkolenia politycznego oficerów LWP - gdzie tak wspaniałemu człowiekowi poświęcono dosłownie 3 linijki txt'u. Coś tam później dodam do notatki... Co do austro-węgierskiego odznaczenia jest wielce prawdopodobne że mógł je otrzymać. POSZUKAM czegoś o tym!