Dyskusja:Gaz ziemny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

moim zdanie warto jest udoskonalic ten artykol, moze po prostu poscic przez translator wersje brytyjska????

Proponuję, żebyś najpierw puścił swoją wypowiedź przez słownik ortograficzny, mądralo!
Myślę, że to niezbyt dobry pomysł.Krzysztof Lis dyskusja 18:00, 5 sty 2007 (CET)
Też uważam, zę puszczanie jakiegokolwiek bardziej złożonego tekstu przez translator jest bez sensu. Warto b było naotmiast dodać zastosowanie.
To chyba jakiś ponury żart? Teksty puszczane przez translator są nieczytelne! Pomijając nawet fakt, że anglojęzyczna (nie: "brytyjska"!) wiki nie jest Biblią i nie wszystko trzeba stamtąd zrzynać, bo tak samo nie jest wolna od błędów i zwykłych bzdur, jak każda inna wiki.
Trochę tu posprzątałem (w sensie: przeorganizowałem), myślę że to dobry punkt wyjścia do udoskonalenia artykułu – można na przykład dodać zastosowanie :-) RaNo (dyskusja) 18:04, 4 lut 2008 (CET)
Nieaktualne dane ("prace będą rozpoczęte w 2010")!

W wersji anglojęzycznej Wikipedii: "For an equivalent amount of heat, burning natural gas produces about 30 per cent less carbon dioxide than burning petroleum and about 45 per cent less than burning coal" 10.49, 03.11.2014

Podsekcja w "Przetwórstwo"[edytuj kod]

Moim zdaniem warto zacząć podsekcję przetwórstwo z opisywaniem badań, zacząć można by od planów przetwarzania gazu w alkohol (paliwo) http://kopalniawiedzy.pl/gaz-katalizator-paliwo-alkohol,19920 Sagi2007 (dyskusja) 13:51, 19 mar 2014 (CET)

gaz ziemny[edytuj kod]

Zawsze w temacie gaz ziemny opisuje się :złoża, wartości opałowe, ekologiczne itd. Ale nigdzie nie słyszałem i nie czytałem co się dzieje z wyrobiskami po eksploatacji gazu i ropy. Czy to możliwe że dowiemy się o tym jak o wyrobiskach węglowych gdy zacznie zapadać się ziemia. Przecież są to kolosalne obszary pustki w ziemi.

                     z poważaniem zaniepokojony flisak1@neostrada.pl