Dyskusja:Gimnazjum

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

de:Gymnasium i Gimnazjum[edytuj kod]

to nie jest to samo! de:Gymnasium jest Liceum ale Gimnazjum to jest de:Realschule .. dzwiny ale jest jak jest ;) ...Sicherlich Post 23:25, 9 lut 2006 (CET) bardzo mi sie podobal ten artykul , byl fajoski można by się doczepić do stylu...

Egzamin Gimnazjalny[edytuj kod]

Mam wątpliwości co do tego, że można być zwolnionym z obu części egzaminu:

Jeżeli jest laureatem olimpiady na szczeblu wojewódzkim i wyższych, może być zwolniony przez kuratora z jednego z bloków, a nawet z          całego egzaminu. W tym przypadku formalnie zyskuje maksimum możliwych punktów.

Zdaje mi się że nawet jak sie jest laureatem konkursu humanistycznego i przyrodniczego na szczeblu wojewódzkim, to i tak trzeba pisać jedną część(można wybrać którą). Nie jestem tego pewien do końca, ale znam osobę która prawdopodobnie tak miała. Jeśli ktoś jest w 100% pewien niech zmieni.

Link?[edytuj kod]

Nie podoba mi się link Gimnazjalista prowadzący do... tej samej strony. Albo zakładamy nowy artykuł o gimnazjalistach albo kasujemy link.

test[edytuj kod]

Gimnazjalista, który jest laureatem konkursu na szczeblu wojewódzkim i nie w terminie dwóch miesięcy od egzaminu (np. jeśli egzamin jest 24.04. to najpóźniej, żeby zwolnić z egzaminu jest termin 24.02.) Jest to jedynie zwolnienie z jednej części egzaminu, z tego co też wiem jeśli jest się laureatem w konkursie na szczeblu krajowym jest się całkowicie zwolnionym z egzaminu jeśli: -Uczeń musi mieć zachowanie dobre -Uczeń musi mieć przynajmniej jedną ocenę bardzo dobrą -Jeśli laureatem został najdalej 2,5 miesiąca przed testem.--Karu 07:29, 16 kwi 2007 (CEST)

Likwidacja gimnazjów[edytuj kod]

Wycięte z artykułu jako niemrytoryczne. Temat był podejomowany przez media w roku 2006 po wypowiedziach ministra Giertycha. Wzmianka o tym jest mało encyklopedyczna, zwłaszcza , że MEN nie przedstawiał tego tematu na swjej oficjalnej stronie. Jersz 17:45, 8 maja 2007 (CEST)


Ostatnio dużo mówi sie o likwidacji gimnazjów i przywrócenia 8-letniej szkoły podstawowej. Zwolennikiem tej decyzji jest minister edukacji Roman Giertych[1][2] oraz większość parlamentarzystów{{[1]}}. W sondażach przeprowadzonych w tym (2007) i ubiegłym roku (2006) 70% Polaków opowiedziało się za likwidacja gimnazjów i przywrócenie 8-letniej szkoły podstawowej{{[2]}}. Likwidacja tych placówek ma nastąpić najprawdopodobniej w roku szkolnym 2008/2009{{[3]}}.

Coś nie zlikwidowali. Velta (dyskusja) 14:47, 26 kwi 2012 (CEST)

Przypisy[edytuj kod]

Inne jezyki[edytuj kod]

Nieprawidlowo podano link do szweckiego slowa "gymnasieskola". Gymnasieskola to nie to samo co gimnazjum w Polsce. Gymnasieskola odpowiada polskim liceom i technikom. Gymasieskola ma uczniow w wieku 16-19/20, dostaje sie mature (studenten) po szwecku, i mozna po niej studiowac na wyzszych uczelniach. Memengwa (dyskusja) 16:49, 19 maj 2008 (CEST)

liczba godzin[edytuj kod]

Nieprecyzyjne. J.pol. chyba 5 h/tydzień przez 3 lata; Chyba, że można odwalić w 1 rok?--Mpfiz (dyskusja) 14:58, 17 paź 2011 (CEST)


Zupełnie niejasne czy liczba podanych godzin na przedmioty to na rok czy na trzy lata, czy jeszcze inaczej? Czy "przeciętnie x godzin" to tygodniowo, czy miesięcznie czy jeszcze inaczej.

Co to znaczy ze czesc godzin to mogą być "fakultety" bez podania co to są te fakultety", etc...

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule[edytuj kod]

Status: niezałatwione

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

"450 godzin, czyli średnio 14 godzin w trzyletnim cyklu nauczania" - średnio na jaki okres? Zgłasza: bimba 148.81.47.108 (dyskusja) 14:21, 25 paź 2016 (CEST)

Dobre pytanie. Z matematyki wynikałoby, że na miesiąc nauki, ale pewności nie ma a skrót myślowy jest nieuzasadniony. Z lektury Rozporządzenia [4] nie wynika w ogóle przytaczana "średnia" liczba godzin. mulat(napisz) 12:57, 29 paź 2016 (CEST)