Dyskusja:IBM

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O kopiowaniu treśći z http://www-05.ibm.com/pl/info/profil.html[edytuj kod]

Prawie cała cześć o "IBM w Polsce" jest skopiowana z http://www-05.ibm.com/pl/info/profil.html Troche mi się to nie widzi odpowiednie...

Mam pytanie:[edytuj kod]

"i osiągając dochody w wysokości 91,424 miliarda USD (dane za rok 2006), IBM"

W wersji angielskiej te 90mld to są revenues. Net income to 9mld. Wg. mnie 90mld to przychody, a 9mld to dochody ( (net) income). Ostatni akapit z http://pl.wikipedia.org/wiki/Doch%C3%B3d :

"W przypadku osób prawnych nie występuje kategoria źródeł przychodów. Zatem dochodem jest nadwyżka przychodów nad kosztami ich uzyskania osiągnięta z całej prowadzonej przez osobę prawną działalności w roku podatkowym. W sytuacji odwrotnej występuje strata."

Ciekawostki - książka[edytuj kod]

roo72 usunął z "ciekawostek":

"Istnieje kontrowersyjna książka pt. IBM i Holocaust W książce opisano kiedy i jak dokładnie firma miała powstać, czym się zajmowała, jakimi kryteriami się kierowała, jakie podejmowała decyzje. Druga część książki dotyczy dostarczania przez firmę materiałów i maszyn Holleritha do przeprowadzania spisów ludności, sortowania danych i ewidencjonowania ludności znajdującej się w obozach koncentracyjnych w czasie i przed rozpoczęciem II wojny światowej."

Operacja ta jest widoczna w tym miejscu. Z racji tego że autor tej edycji nie uważa aby były to informacje istotne - zaproponowałem aby przenieść je w to miejsce. Zachęcam do dopracowania tego fragmentu, podania źródeł oraz może więcej informacji o samej książce - warto zaznaczyć, że w tej chwili w tym haśle nie ma nic o samej ksiażce (pewnie w wikipedii też nic nie ma). Pozdrawiam Tdc6502 >dyskusja< 23:34, 17 lut 2008 (CET)
IBM posiadał spisy ludności na terenach ówczesnej Polski z zaznaczeniem czy dana osoba jest pochodzenia żydowskiego i sprzedał je nazistom. Co ciekawe więcej niż połowa kapitału IBM w tamtym okresie była "pochodzenia żydowskiego".

O stosunku hakerów do IBM[edytuj kod]

Pasowałoby coś powiedzieć o tym, jak hakerzy odnosili się do firmy IBM aż do lat 90-tych (IBM zajmował wtedy współczesne miejsce Microsoftu). Więcej info: [1] Ja bym napisał, ale moje tłumaczenia nie są najlepsze. Tak więc, jeśli ktoś ma ochotę, to proszę. --Kacperg333Dγ§κυ$γΑ 19:36, 7 lis 2008 (CET)

O reklamach[edytuj kod]

Zupełnie nie wiem, co należałoby zrobić z treściami znajdującymi się pod oznaczeniem reklamy. Z jednej strony mozna to zmienić, ale treści te są guzik przydatne. Proponuję więc usunąć akapity od "Specjalistyczne ośrodki" do "Zaangażowanie społeczne IBM Polska" i część akapitu "IBM w Polsce" (od "Doradztwo biznesowe świadczy(...)"). NecessaryEvil (dyskusja) 20:47, 26 lip 2009 (CEST)