Dyskusja:Inter Mediolan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stroje[edytuj kod]

Inter nie ma biało-czerwonych i brązowo-białych stroi proszę o naprawienie tego błędu

tytuł 05/06[edytuj kod]

cytuje: "W 2006 roku Nerazzuri zdobyli swoje 14 Scudetto."

Jak wiemy było to spowodowane degradacja Juventusu do Serie B i odebraniem im tytułu. W sezonie 05/06 scudetto (mistrzostwo) wywalczyło własnie juve. W wyniku Calciopoli Inter OTRZYMAŁ swój 14 tytuł. Niby 1 słowo, ale wydaje mi się, ze ważne. pozdrawiam :)

Artykuł[edytuj kod]

Mam 3 sugestie dotyczące artykułu:
1. Niepotrzebny hymn. Jeśli już go zostawiać, to zmienić nieco jego formę od strony technicznej (np. usunięcie pogrubienia).
2. "Piłkarze którzy byli, lub są powoływani do reprezentacji swojego kraju", czyli część rubryki "ciekawostki". Jak dla mnie niepotrzebne urozmaicenie, w dodatku te statystyki dotyczą tylko aktualnej kadry.
3. Prezydenci i trenerzy klubu. Może przydałoby się zrobić to w tabelce?
Pozdrawiam - Roddick (dyskusja), 15:50, 07.02.2008 (CET)

numery[edytuj kod]

Witam

Nie wiem skąd informacja, że Lucio będzie miał numer 3 na koszulce (taki miał chyba w Bayernie i ofc niewykluczone, że i z 3 będzie grał w Interze). Dziś w południe była informacja, że Brazylijczyk ma dopiero przyjechać do Mediolanu by podpisać kontrakt. Niektóre nowe numery piłkarzy Interu zostały już podane: http://www.fcinter.pl/?nid=5411, a podczas ostatniej edycji zostały przywrócone te z sezonu 2008\09.

Pozdrawiam Czarny Wilk

Liga Mistrzów?[edytuj kod]

Inter nigdy nie wygrał Ligi Mistrzów, za to dwukrotnie wygrywał Puchar Europy Mistrzów Krajowych, z tego względu proponowałbym żeby zmienić w osiągnięciach klubu termin Liga Mistrzów (na przykład na Puchar Mistrzów), gdyż Liga Mistrzów odnosi się do rozgrywek poczynając od sezonu 1992/93, które było zdecydowanie trudniej wygrać niż wcześniejszy PEMK.

Poprawa artykułu[edytuj kod]

Mam kilka uwag dotyczących owego artykułu. Obecnie jest on strasznie zaniedbany, brakuje w nim wiele ciekawostek m.in. z historii klubu, mało zdjęć, niska jakość pod względem estetycznym i brak wielu innych informacji np. o legendach i wychowankach klubu. Lepiej wyglądałby ten artykuł gdyby np. listę prezesów i trenerów klubu umieściło się w tabelce, dodało się liczbę drugich i trzecich miejsc w historii klubu, umieściło się więcej zdjęć (np. Javiera Zanetti'ego) i ogólnie urozmaiciło się o nowe ciekawostki i informacje. Pozdrawiam.

Pytanie[edytuj kod]

Czy to jest logiczne?

W 1908 roku Włoska Federacja Piłkarska wprowadziła przepis zakazujący obcokrajowcom występów w rozgrywkach mistrzowskich. Zakaz skłonił więc grupę postępowych działaczy Milanu do założenia nowego klubu. 9 marca odbyło się spotkanie na którym podjęto decyzję o utworzeniu Football Club Internazionale Milano. Słowo "międzynarodowy" określało charakter klubu, który miał być otwarty na przedstawicieli wszystkich nacji. Pierwszym kapitanem zespołu został Szwajcar – Hernst Manktl, a prezesem nowo powstałego klubu wybrano Giovaniego Paramithiottiego. Pierwsze mistrzostwo Inter zdobył już w 1910 roku.

No to jak z tym zakazem występu dla obcokrajowców?

Brakowało jednego zdania, które dodałem wraz ze źródłem. Dzięki za zgłoszenie. Cynko (dyskusja) 15:58, 31 gru 2014 (CET)