Dyskusja:Jan Mazoch

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

a ja uwżam że jednak zmianka o wypadku powinna być tylko w polskiej wikipedii są jkieś dziwne ukłdy adinistratorów, którzy kasują ciężką pace, sam kiedyś napisałem z rok temu bardzo dobry artykuł, który po 10 minutach zstał skasowny a moje ip zablokowane na tydzień, od tamtej pory już nie piszę, bo to nie ma sensu

Wypadek[edytuj kod]

Jednak jego stan jest bardzo ciężki, wydaje mi się, że każde ważne szczegóły z życia człowieka powinny być odnotowane proponuje tekst {[W dniu 20 stycznia 2007r. uległ ciężkiemu wypadkowi podczas konkursu o Puchar Świata w Zakopanem.]} -THERED

nonsensem jest dawanie o tym w notce :| MichalMKS 19:11, 20 sty 2007 (CET)

JA też uważam, iż ta zmianka powinna się znaleść w tym artykule.

Jakby wymieniać wszystkie wypadki wszystkich sportowców, to by na pl.wikiwypadkisportowcow.org starczyło. Ten wyglądał bardzo groźnie i będzie o nim trochę głośno, ale przynajmniej poczekajmy na jakieś potwierdzone, obszerniejsze informacje, co do stanu Mazocha. The McMonster (talk · 対談) 19:14, 20 sty 2007 (CET)
Niektórzy bowiem zapominają, że tworzymy encyklopedię, a nie serwis informacyjny. Pisząc "na gorąco" nie odróżniają faktów istotnych, od tych mniej- i mało istotnych. Taki upadek ma małe znaczenie w biografii sportowej, no chyba że po nim zakończy karierę. Bocianski 19:15, 20 sty 2007 (CET)

Thomas Morgenstern też miał wypadek w Zakopanem i nic, a nic o tym nie ma... więc po co tutaj o tym pisać? zupełny nonsens... MichalMKS 19:17, 20 sty 2007 (CET)

i Dmitrij Wasiliew i pewnie wielu innych. (/wasiliew się wywalił po lądowaniu a mazoch z całym impetem walnął w śnieg/)

Zabezpieczyłem stronę, poczekajmy. --<A.J.>--<?>-- 19:34, 20 sty 2007 (CET)

Chciałbym dodać, że Mazocha jest w stanie krytycznym i nie wiadomo czy przeżyje ale miejmy nadzieje!
Ano właśnie to był powód zabezpieczenia. --<A.J.>--<?>-- 22:40, 20 sty 2007 (CET)

Klopsy[edytuj kod]

"W zawodach Pucharu Świata w Zakopane 20 stycznia 2007 Jan Mazoch uległ powaznemu upadkowi."

przecież to woła o pomstwę do nieba, ile oni będą jeszcze takie głupoty wklejać? MichalMKS 21:57, 20 sty 2007 (CET)

Oczywiście strona musi być na razie zablokowana. Wikipedia to nie TVN24.--Szymon Stańczyk 23:14, 20 sty 2007 (CET)


przepraszam bardzo, Mazoch w szpitalu walczy o życie, a wy mówicie że to mało ważne. ten wypadek jest poważniejszy niż wypadki ammana i morgensterna. nie rozumiem w czym tu wandalizm

W tym, że wszyscy uparcie wprowadzaja bardzo szczątkową i świeżą, "nieobrobioną" informację do arta. Wikipedia nie jest serwisem informacyjnym, a encyklopedią. Powinniśmy poczekać na dalszy bieg tego wydarzenia zbierając potwierdzone i ważne informacje, a przy okazji odczekując, by nie wkradł się żaden POV pod wpływem emocji. Nie negujemy powagi sytuacji, zwyczajnie sami staramy się ją zachować.
I dla uściślenia, jeśli chodzi o komunikat o zabezpieczeniu strony, to jest to jedyny, jaki mamy, a zabezpiecza się całkowicie strony głównie z powodu wandalizmów, szablon ten nie przewiduje innych okoliczności blokady danej strony. Wyjaśnienie powodu blokady jest zawarte tutaj, w dyskusji, proszę się nie sugerowac załkowicie tekstem w komunikacie. The McMonster (talk · 対談) 00:35, 21 sty 2007 (CET)

Czesi[edytuj kod]

cs:wiki - "20. ledna 2007 v druhém kole závodu v Zakopaném měl těžký pád při kterým se udeřil do hlavy a bezvědomý skončil v nemocnici" - hmmm widać że Czesi mają trochę odmienne zdanie na ten temat ;) Lothar 23:19, 20 sty 2007 (CET)

Co kraj, to obyczaj, ich skoczek, ich Wiki, a jak sysopi nie reagują, to znaczy, że inaczej widzą całą sprawę. The McMonster (talk · 対談) 00:37, 21 sty 2007 (CET)

??[edytuj kod]

Nie wiem czy dobrze jest na głównej wzmiance o janie... ze rok temu tez był taki wypadek i tez w zakopcu. Czy tylko rok *2oo6* jest źle podany i powinno byc *2oo7*??

JEST!![edytuj kod]

JAN ODZYSKAŁ PRZYTOMNOSC!! To najwazniejsze! stan jest ciężki, ale jego zyciu juz nic nie zagraża.

A jakie jest źródło tej wiadomości? -- kocio 03:35, 21 sty 2007 (CET)

z tego co mi wiadomo to jest wprowadzony w śpiączkę i ma pęknięcie czaski... MichalMKS 09:58, 21 sty 2007 (CET)


Obrażenia[edytuj kod]

Na podstawie informacji na onet.pl wiadomo mi, że poza uszkodzeniem mózgu Mazoch nie ma innych obrażeń. Pęknięcie czaszki okazało się błędną informacją, podaną przez czeskie media. Niewielkiemu uszkodzeniu uległa tylko skóra (tj. otarcia), poza tym skoczek nie ma żadnych złamań ani jak to było podane na angljęzycznej stronie, wewnętrznego krwotoku. Porponuję to zweryfikować i poprawić.

Źródła, konkrety, bezpośrednie linki. Te już podane w artykule wskazują, że rzeczywiście ma pęknięcie czaszki i obrzęk. The McMonster (talk · 対談) 21:46, 21 sty 2007 (CET)

Na en.wiki jest bardzo obszernie napisane o wypadku... a na polskiej strona jest zablokowana. Przedziwne to jest...


Ehm![edytuj kod]

Moim zdaniem: Wikipedia to nie program informacyjny. Dopsh zrobiliście blokując tą stronę) Zimna91


Macie nieaktualne informacje[edytuj kod]

Janek żyje, jest cały, mówi, usmiecha się, rusza się (przybija piątki) a wszystko już wczoraj zostało podane w mediach:

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=100&BackToCategory=2&ShowArticleId=29568

Więc szybko poprawcie te nieaktualne info że "nie reaguje na bodźce zewnętrzne"

~Piotrek20


Właśnie, podobno nawet stawia pierwsze kroki jak to na onecie napisali.


O widzisz, masz jeszcze świeższe informacje :) Tak, to prawda, stawia pierwsze kroki

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=29659

~Piotrek20