Dyskusja:Joanna Liszowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Video-x-generic.svg
Ten artykuł jest pod opieką Wikiprojektu Filmy, którego celem jest rozwijanie artykułów z zakresu kinematografii. Każdy może go poprawić lub uzupełnić. Należy stosować się do zasad i pamiętać o właściwym stylu (więcej informacji na stronach pomocy i Wikiprojekt:Filmy/Standard).
??? Ten artykuł został oceniony ???

Stłuczka po alkoholu[edytuj kod]

Ktoś notorycznie usuwa z artykułu informacje o kłopotach Joanny Liszowskiej z Policją. Historia wypadku, który spowodowała pod wpływem alkoholu podczas jazdy po ulicach Warszawy jest bogato uźródłowiona. Nie zapadł jeszcze co prawda prawomocny wyrok ale na Wikipedii w biografiach innych osób nie są kasowane informacje n.t. nieprawomocnych wyroków, toczących się postępowań, pozwów sądowych itd. Należy zatem przypilnować aby artykuł nie był cenzorowany przez osoby zainteresowane.

Nie zamieniajmy encyklopedii w tabloid. W tej chwili zdecydowanie nie jest to ency informacja. Gdy okaże się, jak w przypadku znanej celebrytki, że sprawa będzie miała w konsekwencji ujawnienie poważniejszych szczegółów biograficznych lub będzie niosła za sobą jakieś istotne dla bohatera biogramu wydarzenia, to wzmianka o kolizji (jako początek wydarzeń) będzie miała sens. Teraz zdecydowanie nie. Hasło nie jest cenzurowane, zwyczajnie inni wikipedyści mają inny pogląd niż Ty i mają do tego prawo. Ented (dyskusja) 23:11, 7 wrz 2014 (CEST)
Informacje o stłuczce pochodzą nie z tabloidów a z normalnych portali informacyjnych. Sama zainteresowana zdążyła już zamieścić oświadczenie, w którym przyznaje się do jazdy po pijanemu. Konsekwencje już są - odebrano jej prawo jazdy. No ale rozumiem, że dla Ciebie informacja stałaby się "ency" dopiero "(po ujawnieniu) poważniejszych szczegółów biograficznych". Nie wiem co by to miało być.
"zwyczajnie inni wikipedyści mają inny pogląd niż Ty" - Nie jest tak jak sugerujesz, ponieważ
1) Edycja wprowadzająca wzmiankę o stłuczce nie jest mojego autorstwa.
2) Widzę, że oprócz mnie inni wikipedyści też próbowali ją przywrócić.
Niestety zamiast zdrowego rozsądku wygrywa determinacja tych, którzy patrolują artykuł.
Rzeczą mediów jest informować o rozmaitych bieżących wydarzeniach, rzeczą encyklopedii jest prezentacja najistotniejszych faktów z życiorysu bohatera biogramu. Spowodowanie stłuczki jest na razie nieistotnym epizodem. Nawet, jeśli powiedzą o tym w Wiadomościach i napiszą w czołowych dziennikach, to taka informacja może być zamieszczona w serwisie Wikinews, ale zdecydowanie nie w encyklopedii. Jak napisał Ented, wydarzenie samo w sobie nigdy nie będzie ency, a stanie się takim dopiero gdy okaże się, że było początkiem ważnej zmiany w życiu. Michał Sobkowski dyskusja 08:02, 8 wrz 2014 (CEST)