Dyskusja:Kanibalizm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

moze ktos wie jaki słynny podróznik i odkrywca użył tego słowa poraz pierwszy:>?????? widza ta bardzo by mi sie przydała , gdyby ktoś posiadał jakies info lub wiedział gdzie mogę znalezsc jakies informacji prosze pisac z gory dzięki:D

Według Słownika wyrazów obcych PWN termin ten pochodzi z hiszpańskiego caribal "mieszkaniec Karaibów"--Al-Bargit

modliszki jako najbardziej znany przykład kanibalizmu u owadów[edytuj kod]

śmieszne...najbardziej znany chyba przez ogół masy społecznej która niema pojęcia o czymkolwiek..modliszka-samica-zjada samca tylko wtedy gdy jest głodna(samiec też może zjeść samicę! w mojej hodowli to się zdarzyło)....równie często dochodzi do kanibalizmu np u pająków drill_n_bass@tlen.pl

pochodzenie slowa nie jestem na 100% pewien

kanibalizm slowo pochodzi od plemienia Kanibów, z hiszpanskiego "canibales" : okrutny, spragniony (?)

płody[edytuj kod]

Słyszał ktoś może o zjadaniu płodów w Chinach? To fakt, słyszałem nawet opinię "płód ludzki musi zostać zjedzony, inaczej się zmarnuje. Nie chcę o tym "oficjalnie" pisać na głównej stronie, bo nie mam źródeł ani dowodów, ale uważam, że ktoś powinien o tym wspomnieć.

  • Tak, ja też słyszałem a nawet czytałem w poważnych źródłach. Dobrze, że poruszyłeś ten temat, ja napisałem "oficjalnie i dałem przypis. Myślę, że warto przynajmniej wspomnieć, nie ma sensu udawać, że sprawy nie ma. Odoaker (dyskusja) 01:07, 5 gru 2009 (CET)

Artykuł podany w przypisie nie wydaje się rzetelny. To legenda miejska. Na anglojęzycznej wikpedii jest artykuł, który obala mit o dziecięcym kanibalizmie w Chinach. Chętnie zobaczyłbym te, tak zwane poważne źródła. http://en.wikipedia.org/wiki/Child_cannibalism Cempus (dyskusja) 06:29, 25 gru 2012 (CET)