Dyskusja:Kilometr na godzinę

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

39 896 największa prędkość, z jaką poruszał się człowiek (lot Apollo 10) 40 320 prędkość ucieczki z ziemskiego pola grawitacji


jedno przeczy drugiemu ponoć człowiek w kosmos poleciał więc musiał uciec z ziemskiego pola grawitacji...

Oczywiście, że nie. Pomyliły ci się różne stałe fizyczne. Żeby polecieć w kosmos nie jest potrzebne osiągnięcie prędkości ucieczki. Wystarczy do tego prędkość wyższa niż pierwsza prędkość kosmiczna (tzn. pozwalająca na wejście na orbitę okołoziemską). Jeszcze żadne człowiek nie osiągnął prędkości ucieczki z ziemskiego pola grawitacji – oznaczałoby to, że opuścił Ziemię na zawsze i nieustannie się od niej oddala po krzywej otwartej. Żeby polecieć na Księżyc w misji Apollo też pierwszym etapem jest lot do orbity okołoziemskiej - a potem to już delta-v. --WTM (dyskusja) 11:48, 9 cze 2013 (CEST)
  • oznaczałoby to, że opuścił Ziemię na zawsze i nieustannie się od niej oddala po krzywej otwartej chyba niekoniecznie. Przeciez moze (moglby) sie rozpedzic do dowolnej (rozsadnej) predkosci, doleciec do jakiegos punktu, a nastepnie zawrocic i wrocic. Ciacho5 (dyskusja) 11:53, 9 cze 2013 (CEST)

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule[edytuj kod]

Status: niezałatwione

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

90 maksymalna prędkość antylopy - nie udało mi się w żadnym źródle znaleźć potwierdzenia dla właśnie takiej wartości

201 największa prędkość wagonu silnikowego trakcji spalinowej produkcji Pesa - tutaj przypis jest, ale to Wykop... Zgłasza: 46.169.198.248 (dyskusja) 13:24, 31 paź 2017 (CET)

  • Tam jest całe mnóstwo nieuźródłowionych danych, jak to z listą ciekawostek bywa. Antylopę (nieokreślonego bliżej gatunku) wyrzuciłem, dodałem parę innych ssaków. Panek (dyskusja) 11:15, 1 gru 2017 (CET)