Dyskusja:Kościół św. Rodziny w Szczecinie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Historia parafii[edytuj kod]

Historia obu parafii jest ze sobą nierozerwalnie związana i konieczne jest naniesienie tła historycznego. Uprzejmie proszę o niewycinanie tekstu bez zastanowienia. MOs810 (dyskusja) 11:01, 28 paź 2009 (CET)

Przepraszam, nie rozumiem, co mają tu wspólnego siostry Boromeuszki ze swoim kościołem przy ul. Wyzwolenia 31, wybudowanym w 1913 roku, który został zbombardzowany i już dziś nie istnieje. To jest inna dzielnica! W tym artylule chodzi o kościół przy obecnej ul. Królowej Korony Polskiej 28. Został zbudowany dla parafii luterańskiej wg. projektu Thesmachera w 1931! Jeżeli jest dany artykuł o tym, a nie innym kościele (tu: zbudowanym dla luteran w 1931), to proszę w tym artykule nie pisać jaki kiedyś w innej dzielnicy miasta był klasztor sióstr Boromeuszek w latach sześćdziesiątych XIX wieku i jaki sobie siostrzyczki zbudowały kościół przy obecnej ul. Wolności 31 i że na jego zgliszczach jest tam teraz szpital. Proszę bardzo, jeśli ktoś chce napisać historię tamtego kościoła z ul. Wolności - to niech napisze osobny artykuł. Zrozumcie, ten budynek z ul. Królowej Korony Polskiej 28 nie ma nic wspólnego z dawnym kościołem z ul Wolności 31. W tej kategorii są omawiane budynki, a nie historie parafialne. Nie można dawać do artykułu o modernistycznym budynku takich wstawek, bo robi się bełkot - ktoś, kto nie zna Szczecina może zupełnie się pogubić i pomyśleć, że np. luteranie wybudowali sobie kościół na dawnym terenie sióstr Boromeuszek. Przywracam logiczną wersję. - Odoaker (dyskusja) 12:31, 28 paź 2009 (CET)

Kościół Królowej Korony Polskiej[edytuj kod]

Czy ten kościół parafialny nie ma przypadkiem za patronki Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej? Wezwanie parafii nie oznacza, że świątynia parafialna musi mieć tego samego patrona. Kmiecik (dyskusja) 22:00, 14 sty 2011 (CET)