Dyskusja:Konstrukcja budowlana

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W definicji zamiennie stosuje się pojęcie elementy konstrukcyjne i konstrukcje ( konstrukcji) - czy w opinii autora oba znaczenia moga funkcjonować zamiennie, bo wydaje mi się , że jest pewna róznica pomiędzy elementami konstrukcyjnymi i elementami konstrukcji budowli . Wg mnie elementy konstrukcjne przenoszą obciążenia i mogą one być jednocześnie elementami konstrukcji budowli - np. fundamenty, mury; natomiast elementy konstrukcji są częścią budowli , nie przenoszą obciążęń i nie mogą być jednocześnie elementami konstrukcyjnymi (np.tynk jest elementem ściany, która jest elementem konstrukcyjnym, ale sam nie jest nim) . Uważam, że często błędnie posługuje się tożsamo poj ęciami - elementy konstrukcyjne i konstrukcji.

Wersja polska a angielska[edytuj kod]

Odnosnik do wersji angielskiej tego artykulu nie odpowiada polskiej. W Stanach czy Anglii przez pojecie 'construction' rozumie sie raczej budownictwo jako calosc (relacje miedzy profesjonalistami, aspekty finanasowe i prawne, itp.), a nie tylko fizyczne (jesli w ogole) czy inzynieryjne definicje. Angielskim odpowiednikiem byloby raczej slowo 'structure'.

Racja. Poprawiłem link na "structure" i podpunkt "built structure" chociaż nie ma tam zbyt dużo informacji... Electron <Odpisz> 08:32, 12 cze 2008 (CEST)

Inne konstrukcje[edytuj kod]

Konstrukcja moe też oznaczać np. konstrukcję geometryczną.

Definicja[edytuj kod]

Na początku definicji powinno być: "Konstrukcja budowlana - sposób ..... " a nie " Konstrukcja - sposób...." bo definicja samej konstrukcji jest inna.

Zrobione :). --Czarnoglowa (dyskusja) 22:09, 19 cze 2008 (CEST)