Dyskusja:Krzysztof Leski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

nie wiadomo czy został zamordowany na początku stycznia[edytuj kod]

Na razie wiadomo, że w noc sylwestrową to jest z 31 grudnia 2019/1 stycznia 2020.

SZSP[edytuj kod]

Był znany jako działacz i organizator NZS. Mniej znanym publicznie wątkiem jest to, że wcześniej należał do SZSP (do 1980 roku). Był nawet w 1980 roku członkiem jakichś władz wydziałoych SZSP na Wydziale MEiL (typu do spraw oraganizacyjnych lub kultury - dokładnie nie pamiętam).

... i Wikipedia[edytuj kod]

Zamierzam dopisać do hasła krótki akapit o tym, jak Leski próbował funkcjonować w przestrzeni publicznej w ostatnich latach życia, to znaczy pisząc blog, udzielając się na forach i edytując Wikipedię. W przypadku jej polskiej wersji chciałbym wspomnieć, że po kilku próbach został dość szybko zabanowany, zob. np. jego uwagi na blogu https://leskipedia.xyz/wi/, historia edycji tego hasła z października 2019 czy niektóre wpisy na TT. Panowie Wikipedysta:Boston9, Wikipedysta: Tokyotown8, Wikipedysta: Ciacho5 i Wikipedysta:Tomasz_Raburski, czy można gdzieś znaleźć logi, ew. dyskusję dotyczące zabanowania Leskiego i ślady Waszej innej korespondencji z nim? Pozdrowienia, --Po krzysztofie leskim (dyskusja) 17:03, 8 sty 2020 (CET)

Wikipedysta:Boston9, Wikipedysta: Tokyotown8, Wikipedysta: Ciacho5 i Wikipedysta:Tomasz_Raburski ??? --Po krzysztofie leskim (dyskusja) 17:10, 22 sty 2020 (CET)
Panowie/Panie Wikipedysta:Boston9, Wikipedysta: Tokyotown8, będę wdzięczny za Wasze uwagi. Panowie/Panie Wikipedysta: Ciacho5 i Wikipedysta:Tomasz_Raburski nie pomogli mi w kwestii linków do ew. dyskusji o zabanowaniu Leskiego i przedstawili tylko swoje uwagi o sprawie. Nie mogę znaleźć żadnych śladów dyskusji czy jakiegokolwiek formalnego procesu prowadzącego do zabanowania Leskiego, ale to chyba moje gapiostwo? Pozdrowienia, --Po krzysztofie leskim (dyskusja) 18:26, 5 lut 2020 (CET)

uźródłowienie[edytuj kod]

zamierzam odtworzyć sekwencję wydarzeń, która prawdopodobnie doprowadziła do zabójstwa Leskiego.

Jego matka wylądowała w szpitalu na Bródnie, gdzie prawdopodobnie trafiła na jakiegoś upierdliwego pacjenta, uprzykrzającego jej życie. Leski interweniował u personelu szpitala, prawdopodobnie wielokrotnie i zapewne obcesowo, domagając się interwencji. Szpital wezwał policję, która go odwiozła do szpitala psychiatrycznego. Leski spędził tam 3 tygodnie, i prawdopodobnie to tam poznał swojego przyszłego zabójcę. Wyszedł, i po jakimś czasie ów współpracjent z psychiatryka wylądował u Leskiego w mieszkaniu, pewnie przygarnięty.

Większość z tych informacji pochodzi z bloga Leskiego, np. epizod psychiatryczny tutaj Teraz pytanie do panów Wikipedysta:Boston9, Wikipedysta: Tokyotown8, Wikipedysta: Ciacho5 i Wikipedysta:Tomasz_Raburski: ja wynika z logów, anulowaliście edycje Leskiego odnośnie "Krzyszof Leski" dlatego, że powoływał się na własny blog, który podobno nie spełnia wymogów weryfikowalności. Czy to znaczy, że ja też nie mogę się na ten blog powołać, odtwarzając ostatnie miesiące życia Leskiego? pozdrowienia, --Po krzysztofie leskim (dyskusja) 18:24, 8 sty 2020 (CET)

Wikipedysta:Boston9, Wikipedysta: Tokyotown8, Wikipedysta: Ciacho5 i Wikipedysta:Tomasz_Raburski ??? Pzdr i z góry dziękuję za pomoc --Po krzysztofie leskim (dyskusja) 17:11, 22 sty 2020 (CET)
Witam, na czym miałaby polegać moje pomoc? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 18:09, 22 sty 2020 (CET)
Dzień dobry, Tokyotown8. Jak w moim wpisie wyżej. Proszę o radę, czy rekonstruując na potrzeby hasła w WP ostatnie lata życia Leskiego mogę powoływać się na jego blog jako na źródło. Jak rozumiem z rozrzuconych tu i ówdzie strzępów dyskusji nie mogę, niemniej byłby, wdzięczny za wiadomość explicite od ekspertów, którzy mają kompetencje do akceptowania/odrzucania edycji i są uprawnieni do blokowania kont. Pozdrowienia, --Po krzysztofie leskim (dyskusja) 18:00, 5 lut 2020 (CET)
  • @Po krzysztofie leskim Nigdy nie edytowałem hasła o Krzysztofie Leskim i na wikipedii się z nim nie kontaktowałem. Rozmawiałem z nim jedynie na twitterze, kilka miesięcy przed śmiercią. Pan Leski oburzał się na cofanie jego edycji w haśle na jego temat. Starałem się mu wytłumaczyć, w jaki sposób działa uźródłowienie w wikipedii (tu kilka linków: [1], [2], [3], . Niestety jednak, pan Leski zareagował bardzo emocjonalnie. Skończyło się obelgami i groźbami z jego strony (np. [4] i kilka powiązanych stron). W końcu uznałem, że dyskusja nie ma sensu i wyciszyłem jego konto. Tomasz Raburski (dyskusja) 10:56, 25 sty 2020 (CET)
Tomasz Raburski, dziękuję za info i za linki, postaram się je wykorzystać przy edycji hasła o Leskim. Pozdrowienia, --Po krzysztofie leskim (dyskusja) 18:03, 5 lut 2020 (CET)
@Po krzysztofie leskim Ale do czego to chcesz wykorzystać? Linki z twittera do pisania hasła? 1) To jest twórczość własna, zakazana na wikipedii (niedozwolone jest samodzielne badanie faktów i publikowanie ich po raz pierwszy na wikipedii); 2) Dyskusje z osobami prywatnymi nie są encyklopedyczne. 3) jeśli więc chcesz, to możesz to opisać gdzieś na swoim blogu. Z wikipedii to zostanie usunięte, jako niezgodne z zasadami. Tomasz Raburski (dyskusja) 01:42, 8 lut 2020 (CET)

słusznie piszesz po identyfikatorach[edytuj kod]

bo sam miałem obiekcje do Ciacho5 w innej sprawie.

o jego działalności na Wikipedii nie ma co pisać[edytuj kod]

Interesujące uwagi odnoszące się do hasła o Krzysztofie Leskim autorstwa Ciacho5, niestety zamieszczone nie na niniejszej stronie ale na mojej stronie dyskusyjnej. Traktuję je jako ew. zaczyn nowego wątku w dyskusji i linkuję tutaj. Pozdrowienia, --Po krzysztofie leskim (dyskusja) 18:18, 5 lut 2020 (CET)