Dyskusja:Leon Birkholz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witam. Mam wątpliwości w dosyć ważnej kwestii... imienia pana Birkholca. W wielu źródłach (np. encyklopedia PWN) podawane jest imię Karol. Nawet na stronie PKOL, która była głównym źródłem dla twórcy artykułu, w innym miejscu znajdujemy informację o "Karolu Birkholcu": http://www.olimpijski.pl/pl/pages/display/10013. Według "Pocztu polskich olimpijczyków" sprawa jest jasna - pierwsze imię Karol, drugie Leon. Jednak już strona MKOL : http://www.olympic.org/en/content/All-Olympic-results-since-1896/?Country=&AthleteName=&Category=343488&Games=1333772&Sport=1313989&Event=&MenGender=false&WomenGender=false&MixedGender=false&TeamClassification=false&IndividualClassification=false&Continent=&GoldMedal=true&SilverMedal=true&BronzeMedal=true&TargetResults=true&WorldRecord=false&OlympicRecord=false&resultsPageIPP=10&resultsPage=7 podaje imiona Leszek Leon! Czy ktoś jest w stanie rozwikłać tą zagadkę?? Pozdrawiam.

Witam i odpowiadam! Leon Birkholz. Takie jest poprawne imię, nazwisko i jego pisownia. W samym tytule hasła jest błąd w pisowni, ale jeszcze jako początkujący wikipedysta, nie wiem gdzie to należy zgłosić. Leon Birkholz to brat mojej babki ze strony ojca, więc dane są jak najbardziej prawidłowe. To znana postać w naszej rodzinie. Pozdrawiam i jeśli jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem, a czego nie wiem, to dopytam ojca.

strona PKOL podaje Leon Birkholc i tego na razie będziemy się trzymać Matek M (dyskusja) 20:52, 29 sie 2011 (CEST)

Nazwisko, data i miejsce urodzenia[edytuj kod]

Powyższe informacje poprawiłem za źródłem Zdzisław Świniarski, Leon Birkholz – Olimpijczyk który na koniec życia został zakonnikiem. Kelvin (dyskusja) 16:00, 13 wrz 2018 (CEST)