Dyskusja:Linia kolejowa nr 263

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

WP:PANDA[edytuj kod]

Artykuł o zlikwidowanej linii kolejowej w powiecie puckim. Druga z linii przechodzi procedurę propozycji na medal. Dodatkowe pytania. 1. Czy artykuł: Transport kolejowy w powiecie puckim, który mam zamiar przygotować powinien zawierać informację na temat wykorzystywanej wyłącznie przez wojsko kolejki wąskotorowej. 2. Co powinno być w grupie Kolej w powiecie puckim? Czy wystarczą artykuły: Transport kolejowy w powiecie puckim, Linia kolejowa nr 213, Linia kolejowa nr 263 czy trzeba by również napisać o stacjach i przystankach osobowychYusek (dyskusja) 13:36, 30 lip 2013 (CEST)

 • Nie wiem czy jest sens opisywania kolei w powiatach. Rozumiem opis transportu kolejowego w skali kraju, regionu i ośrodków miejskich, ale moim zdaniem dalej nie ma sensu iść. Bo co potem? Czemu nie kolej w gminach? Kenraiz (dyskusja) 21:21, 30 lip 2013 (CEST)
  • Kolej w ośrodku miejskimi, czyli w Pucku? Przecież Gliwice, Sopot, Gdańsk to również są powiaty tyle, że grodzkie a nie ziemskie. Kolej w skali powiatu ma najczęściej jakiś przynajmniej jeden węzeł, dwie linie i kilka stacji. (kościerski ma 3 węzły, kartuski 3, wejherowski 4). Dodatkowo taki artykuł jest rozszerzeniem artykułu o powiecie. Co do gminy to w przypadku gminy możemy opisać co najwyżej sieć drogową, gdyż często gminy na Pomorzu mają 1-2 stację. Natomiast na ścianie wschodniej bywają gminy zupełnie pozbawione koleiYusek (dyskusja) 09:44, 31 lip 2013 (CEST)
   • Ja nie mam nic przeciwko artykułowi Transport kolejowy w powiecie puckim (pod warunkiem że nie będzie kopią treści innych artykułów), jednakże artykuły o kolei w gminach to oczywiście byłaby przesada. Odnośnie samej grupy to na pewno powinna obejmować wszystkie linie kolejowe (również tąwojskową), ale stacje i przystanki raczej też, co jednak rodzi problem, bo jak będziemy po kolei zgłaszać wszystkie przystanki z powiatu puckiego do DA to nas zlinczują:) Podobny problem mam z Gliwicami. Therud (dyskusja) 00:15, 1 sie 2013 (CEST)
 1. Odnośnie samego artykułu to kolumna Infrastruktura chyba jest niepotrzebna:)
 2. Historia nie jest w ogóle zwikizowana.
 3. Pierwszy akapit przebiegu nie ma przypisu. Therud (dyskusja) 00:18, 1 sie 2013 (CEST)
    • Jakbyśmy zrobili to podczas miesiąca wyróżnionego artykułu to w tym tłumie by to zginęło. Oczywiście można by w tej akcji rozpuścić nawet kilka powiatów z różnych województw, żeby nie było że dam tylko swoje. Jeśli chodzi o helską kolejkę wąskotorową to moim zdaniem bardzie to podlega pod szynowy transport wewnątrz zakładowy niż pod transport kolejowy, gdyż wojsko było zarówno organizatorem przewozów, przewoźnikiem jak i jedynym klientem. Równie dobrze mogli mieć drogi betonowe a nie żelazne. W przypadku kolejek ogólnodostępnych jak np. Gdańska Kolej Dojazdowa takich wątpliwości nie mam.Yusek (dyskusja) 11:57, 1 sie 2013 (CEST) A co do samego artykułu: 1. Może bym dodał, że w Krokowej była parowozownia. 2. i 3. zrobioneYusek (dyskusja) 12:08, 1 sie 2013 (CEST)