Dyskusja:Mroczne materie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

- Co sądzicie o pomyśle by przenieść opisy postaci do oddzielnych artykułów? Aktualne opisy Lyry Belacqua, Marisy Coulter i część opisu Willa Parry są marne językowo i stylistycznie, warto by było je zamienić lub rozszerzyć. --Czocher (dyskusja) 23:27, 17 sty 2008 (CET)

Może warto utworzyć osobny artykuł Postacie z cyklu Mroczne materie. Znalazłby się tam kompletny spis wszystkich postaci, które wystąpiły w trylogii wraz z linkami do stron opisujących je. Uważam, że byłoby to wygodniejsze i nie zaśmiecałoby tego artykułu. Przykładowy artykuł tego rodzaju: Postacie z cyklu Harry Potter. Esserath (dyskusja) 12:44, 11 cze 2009 (CEST)

- W wersji artykułu z 21 I 08 było napisane, że gilotyna służąca do odcinania ludzi od ich dajmonów (umiejscowienie, akapit 2) jest wykonana ze stopu tytanu i manganu, tymczasem w książce (wyd. Albatros 2004) jest mowa o magnezie. (rozdział 16, s307) Czy jeśli ktoś ma inne wydanie niż moje, mógłby to sprawdzić? --Psptg (dyskusja) 18:52, 1 lut 2008

Miałeś rację. W czasie pisania artykułu nie miałem dostępu do książek, wszystko pisałem z pamięci, dlatego też mogą wystąpić pewne niezgodności, szczególnie dotyczące detali. --Czocher (dyskusja) 20:08, 1 lut 2008 (CET)

Czy poprawnym tytułem nie byłoby "Mroczne materie" a nie "Mroczne Materie"? --Czocher (dyskusja) 17:06, 22 mar 2008 (CET)

Mulefa nie rodzą się ze zdolnością do dostrzegania pyłu tylko otrzymują tą zdolność po włożeniu pazura w nasionko tamtego drzewa, co to jego kwiatki zapyla Pył, prawda?

Zmieniłem na "Posiadają naturalną zdolność dostrzegania pyłu.". W przyszłości edytuję i dodam jak ją otrzymują lub napiszę cały artykuł o Mulefa. [PS. Nikt nie zauważył, że była literówka - zamiast Sarf powinno być Sraf]. --Czocher (dyskusja) 17:40, 26 mar 2008 (CET)