Dyskusja:Narciarstwo alpejskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Proponuje zintegrować z narty zjazdowe, ponieważ sama nazwa sportu jest tak nazywana. Kiedyś biegówki pzekierowano do biegi narciarskie teraz z tym trzeba to zrobić. Należy pamiętać, że w tamtym artykule też są ważne, ciekawe informacje które powinny tu się znaleźć np. historia nart. David2009 (dyskusja) 18:02, 17 cze 2011 (CEST)

Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w dokładny sposób opisać budowę nart w tym artykule. Dla przykładu artykuł Piłkarzyki w katalońskiej wikipedii (w interwinkach artykuł ma zaznaczone DA) zawier dokładny opis stołu do tej gry David2009 (dyskusja) 18:05, 17 cze 2011 (CEST)

  • Myślę, że argumentem przeciw integracji jest długość tak zintegrowanego artykułu. Chyba dobrym pomysłem jest stworzenie przez Ciebie sekcji "sprzęt", do której dodałem jeszcze kask. Rozbudowując kiedyś ten artykuł specjalnie napisałem osobny artykuł Trasa narciarska, a z niej z kolei wyekstrahowałem artykuł Skala trudności tras narciarskich, a z niego – Lista czarnych narciarskich tras zjazdowych w Polsce :-). Gdzieś kiedyś czytałem o wikipedycznej zasadzie, że artykuły zbliżające się objętością do 30 kB powinny być raczej dzielone na mniejsze, jeśli to logiczne i możliwe... Happa (dyskusja) 22:49, 18 cze 2011 (CEST)
  • Dla przykdładu ten artykuł (napisany we francuskiej wiki) ma dużo większą obszerność. I ja nie trafiłem na niego szukając długich artykułów, tylko właśnie niechcący na niego trafiłem. Ale pomysł który ty mówisz chyba jest dobry, bo my nie musimy iść tamtymi śladami, obszerny artykuł wcale nie oznacza, że jest dobrym artykułem. Mnie trochę zziwiło, że artykuł z nartami zjazdowymi nie ma interwinek i myślałem, że coś może być złe ale na razieniech tak zostanie. Szablonu z integracją też nie skasuje, bo może więcej osób przyłączy się do tej dyskusji. Pozdrawiam David2009 (dyskusja) 13:42, 19 cze 2011 (CEST)

To w takim razie dobra była by nowa kategoria: Tasy narciarskie. W kategoriach często9 jest duży bałagan. Dla artykułów takich jak: Ośla Łączka, Nartostrada powinny się znaleźć właściwe kategorie.David2009 (dyskusja) 13:47, 19 cze 2011 (CEST)

    • Ale właśnie w dyskusji tego artykułu fr:Porte-avions jest podnoszone, że jest on znacznie za długi... Happa (dyskusja) 21:18, 19 cze 2011 (CEST)