Dyskusja:Nikotynizm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


i ani słowa o agresji[edytuj kod]

Ani słowa o zachowaniach agresywnych kiedy poziom nikotyny spada. A potrafią one być skrajne. Znam również sytuacje kiedy już żadna ilość nikotyny nie uspokoi palacza i stan agresji jest permanentny.

Czemu wikipedia pisze o zawałach serca, raku płuc i powiela mit że człowiek palący jest "do rany przyłóż"? To przecież straszne kłamstwo, "normalne" zachowanie palacza jest tylko do czasu, kiedy nie może sobie zapalić dłużej niż "wytrzyma" to jego stan to coś więcej niż "rozdrażnienie". To już jest agresja skierowana na innych ludzi w pobliżu. I jest tylko kwestią czasu by by ta agresja stała się duża i konkretna w skutkach i w działaniu palacza.

Dlaczego wikipedia powiela mit przypisujący tego typu działanie jedynie alkoholowi?

dane statystyczne na czym się opierają?[edytuj kod]

Czy dane statystyczne opierają się tylko na sondażach? Znam osoby które nazywają się niepalącymi a w domu muszą się zaciągnąć chociaż jednym dymkiem chociaż raz na godzinę w łazience. Osoby które po przebudzeniu natychmiast muszą sobie zapalić też często nazywają się niepalącymi kiedy takiej odpowiedzi oczekuje od nich otoczenie.

Czy np w Polsce ktokolwiek prowadził badania oparte nie na sondażach a np na wynikach testów krwi w przychodniach? Ludzie robią testy krwi przy różnych okazjach i takie dane byłyby o wiele bardziej wiarygodne.