Dyskusja:Okrętowy napęd jądrowy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

To ani układ składający się z silnika (bo składać się trzeba z conajmniej dwóch elementów, dzida się też nie składa jedynie z drzewca, tylko z układu drzewca i ostrza), ani tym bardziej silnik będący reaktorem (kompletna bzdura!)

To jest o ile wiem silnik parowy (chyba turbinowy), zasilany parą wytwarzaną z wody podgrzewanej przez reaktor. Muszę to jeszcze sprawdzić, ale póki co niech będzie tu {DoPracowania}, żeby ludzi w błąd nie wprowadzać "ergonomicznymi" ;-) bredniami... --Julo 13:19, 6 paź 2005 (CEST)


Warto zapoznać się ze stronami z wiki niemieckiej (de:Kernenergieantrieb) i angielskiej (en:Nuclear marine propulsion). Z kolei na stronie en:Nuclear propulsion wymienione są również inne, niż używane współcześnie, ale także hipotetyczne, mogące być wykorzystane być może w przyszłości, koncepcje napędów związanych z reakcjami jądrowymi (np. napęd z wykorzystaniem anihilacji antymaterii: en:Antimatter catalyzed nuclear pulse propulsion, albo napęd z wykorzystaniem - również jeszcze nie opanowanej - reakcji termojądrowej: en:fusion rocket).

Wydaje mi się, że hasło encyklopedyczne powinno jednak opisywać nie teorie naukowe i koncepcje inżynierskie lub science-fiction (jak en:Bussard ramjet wykorzystywany w Star Trek), tylko istniejące już i realnie wykorzystywane systemy, a zatem te, które opisane są w dwóch pierwszych wymienionych linkach - niem. Kernenergieantrieb i ang. Nuclear propulsion. --Julo 13:57, 6 paź 2005 (CEST)

Poczekalnia[edytuj kod]

--Pablo000 (dyskusja) 22:52, 26 lis 2010 (CET)