Dyskusja:Onet.pl

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

argumenty[edytuj kod]

Proszę osoby odpowiedzialne za usunięcie poniższej edycji o podanie jakichś argumentów;

Kontrowersje[edytuj kod]

Wiele niejasności towarzyszy moderacji Forum. Pojawiają się oskarżenia o manipulowanie dyskusją pod komentowanymi artykułami przez pracowników portalu. Przypisuje się im autorstwo wielu wpisow i zarzuca podtrzymywanie wybranych wątków. Taka praktyka prowadziłaby do zafałszowania obrazu rzeczywistoci. Trudno bowiem uzyskać wiarygodny przekrój opinii internautów na dany temat.

Jeżeli do tych oskarżeń nie zostanie dodana w krótkim czasie publikacja, sekcja zostanie usunięta. Nie wyjaśniamy i nie tłumaczymy w encyklopedii do czego coś może prowadzić. Przykuta 12:29, 4 lis 2007 (CET)
Załączyłem fragment dyskusji na Onet.pl pod artykulem " Co was irytuje w Internecie", gdzie internauci zwrócili uwagę na manipulowanie forum. Niestety w międzyczasie moderatorzy usunęli cały wątek tak, że nie ma po nim śladu:) Dlatego zwracam sie do wszystkich, którzy znają jakies ciekawe publikacje o podanie żródła/linku który moznaby wykorzystać w przypisach. Sam też bedę szukać.
Czy to był artykuł o manipulowaniu dyskusją pod komentowanymi artykułami?, bo komentarze na onecie i nie tylko tam o manipulowaniu są częste, ale to wynika z popularności serwisu i konieczności usuwania wątków na życzenie innych internautów. Artykułu o jasiu śmietanie nie mamy, mimo, że tez popularny. Póki nie ma publikacji dot. problemu... Przykuta 07:23, 5 lis 2007 (CET)
Usunięto wpis internauty pod nickiem ~10tePodejście. Zawierał on opis stosowanych praktyk. Komentarze poniżej potwierdzały opinię autora. Niestety, wątek szybko zlikwidowano nie pozostawiając po nim śladu, choć zazwyczaj nagłówki usuniętych komentarzy widnieją na szaro.

Pisze Pan w pierwszej osobie n.t. ~Jasia Śmietany. Czy to oznacza, ze jest Pan w jakiś sposob związany z serwisem Onet?

Działem na onet forum 3,5 roku. Mam pewne doświadczenia z tym portalem i potwierdzam zarzuty przedmówców. Naprawdę z wątkami, komentarzami czasami dzieje się coś dziwnego.

A, - wątek jest jak by zablokowany, - formalnie istnieje, ale komentarze się nie pokazują. B, - z nieznanych powodów mało poczytny post dziwnie długo siedzi na wokandzie i wbrew logice nie chce z czasem zejść na 2,3,...15 stronę historii komentarzy. Lub przeciwnie bardzo poczytny post nagle "przestaje być poczytny" i znika z wokandy... C, - Posty się nie ukazują, - gdy piszę to samo z nicka B wszystko jest Ok, Gdy piszę z nicka A jakoś dziwnie się post się nie ukazuje. Zwyczajnie ginie! (to jest moim zdaniem zasługa systemu moderacji, wyczulonego takirze na ksywki.)

WP:WER - wykonaj serię kontrolowanych eksperymentów i opublikuj wyniki badań (najlepiej na większej próbie niż tylko 3 nicki), zrób wywiad dotyczący moderacji, czarnej listy użytkowników itd. i opublikuj - na bazie tego będzie można napisać coś o działaniu forum. inaczej każdy przyjdzie tu z własnymi przypuszczeniami. Przykuta (dyskusja) 08:40, 4 lip 2008 (CEST)
Jak będziecie robić eksperymenty to możecie się przyjrzeć działaniu sond. Działają tak jakby miały na stałe wpisany określony wynik. Głosując drugi raz z innego komputera (po kilkunastu sekundach) można nawet zauważyć, że liczba głosów zmniejszyła się o kilkanaście tysięcy. Mogłoby to sugerować kasowanie po jakimś czasie przez sondę głosów wysłanych z tego samego IP etc., ale chyba nikt w taki dziwny sposób nie projektuje sond. Sonda powinna wysyłać informacje do serwera, serwer dostaje informacje o numerze IP, cookies, numerze sondy, numerze wybranej odpowiedzi w sondzie, jeżeli użytkownik nie głosował dodaje głos do bazy danych, odsyła do sondy informacje o ilości głosów. Natomiast ilość głosów czasem się zmniejsza tak jakby ktoś ingerował w bazę danych.
Sam doświadczyłem podobnych problemów z forum onetu. Tak się zastanawiam, jak takie badania miałby wyglądać? aby nikt nie zarzucił stronniczości. Zaobserwowałem ciekawe zdarzenie nie opisane wyżej, podłączyłem się do wątku jednego z forumowiczów i napisałem odpowiedz, ukazała się ona w liście wypowiedzi na moim profilu a jak na nią kliknę to mogę ja przeczytać ale nie ma jej w drzewie dyskusji, tylko ja ja widzę, nie została też usunięta. Może to błąd systemu ale kto wie. A z tym usuwaniem opinii o pracy moderatorów to prawda, sam mogę dostarczyć zrzutów ekranu z kulturalnymi, negatywnymi wypowiedziami forumowiczów o stronniczości moderatorów które żyły kilka sekund. Co do sond to w sieci jest parę fajnych fotek ale też może być to błąd systemu.
http://4.bp.blogspot.com/_CQ9ewhhFz_M/SoU_R5VhcLI/AAAAAAAAAHo/3o-5_DhZXwQ/s400/sonda-onet.gif
http://www.anduk.pl/upload/files/sonda.png
http://img.kyon.pl/static/img/remiq.net_6530.jpg

Usuwam kontrowersje[edytuj kod]

w kontrowersjach pisze, że "regulamin forum Onet zabrania zamieszczania komentarzy będących opiniami na temat ich pracy", tymczasem regulamin mówi, że nie zamieszamy "uwagi skierowane do redakcji Onetu. Jesteśmy za nie bardzo wdzięczni. W takiej sytuacji prosimy jednak o kontakt mailowy z redakcją - forum@onet.pl. Tylko wówczas mamy pewność, że uwagi od Państwa trafią do osób odpowiedzialnych za treść serwisu." To jednak nie jest to samo. Przynajmniej w teorii wynika z tego, że komentarze można zamieszczać, natomiast uwagi i listy do Onetu nie, bo powinny iść do redakcji - co zresztą jest logiczne. Natomiast informacja, że sposób działania Forum budzi oskarżenia wg mnie może zostać, ale potzreba źródeł - przykładów i to wskazujących na masowość zjawiska. póki ich nie ma nie ma też o czym pisać. --Piotr967 podyskutujmy 12:23, 30 kwi 2008 (CEST)

Raczysz sobie żartować:) Możliwość wysłania listu pocztą czy mailem (który zostanie przeczytany lub nie) nie podważa stwierdzenia, że regulamin zabrania zamieszczania na forum Onet uwag "skierowanych o redakcji". Taka praktyka może budzić kontrowersje, bo ogranicza swobodę wymiany pogladów np odnośnie doboru faktów w artykule czy jego tonu. Bywają one bowiem traktowane jako uwagi do redakcji i trafiają w próżnię. Przywracam kontrowersje.


Zwroccie uwage na fora onet.pl i niejakiego Alme-prawdopodobnie pracownik onetu,jego blog jest wyswietlkany przy kazdym forum z bardzo wulgarnymi tekstami pod adresem PiS...to jest teraz modne wiec ludzie klikaja i nabijaja kase za reklamy

Onet skazany[edytuj kod]

Stało się, sąd skazał onet za manipulacje przedrukami. Portal powoływał się na artykuł z gazety wyborczej a jednocześnie pomijał ważne, zawarte w nim informacje. Co skutkowało stronniczym przedstawianiem faktów.

Niemożność ściszenia reklam[edytuj kod]

Nie da się ściszyć reklam wyświetlanych w Onet przed filmami pod wtyczką Silverlight. Ten fakt można potraktować jak kontrowersję~~

[edytuj kod]

Już od dłuższego czasu logo "Onetu" się zmieniło, a tu nic...

Onet polskim portalem ?[edytuj kod]

Jak może być polskim portalem skoro w 100 % kontrolowany jest przez Niemców ?

Bo ma adres w Warszawie, na Domaniewskiej? Bo jest zarejestrowany w polskim KRS? Bo podlega pod polskie Prawo prasowe, bywa kontrolowany przez polski Urząd Skarbowy, polski ZUS, polskiego PUODO, polską Inspekcję Pracy? --WTM (dyskusja) 02:53, 30 cze 2020 (CEST)

Media bez wyboru we wstępie?[edytuj kod]

Poważnie we wstępie taka informacja? Portal ma prawie 30 lat, a ta akcja była jednorazowa i w dużej mierze polityczna. Raczej mało istotna we wstępie. Co innego w historii portalu Tashi (dyskusja) 09:12, 2 mar 2021 (CET)