Dyskusja:Operacje korekty płci

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cytat:

Z powikłań operacji u transseksualnych kobiet mogą wystąpić (pogarszane terapią testosteronem) efekty niepożądane wynikające z użytych technik operacji mikrochirurgicznych, a także zwężenia i przetoki cewki moczowej[3]. U transseksualnych mężczyzn mogą wystąpić przetoki rektoneowaginalne[3].

Z tego co mi wiadomo (sama jestem transseksualną kobietą) to pierwsza część cytatu dotyczy transseksualnych mężczyzn (TS k/m), zaś druga część transseksualnych kobiet (TS m/k).

Tak więc powinno być:

Z powikłań operacji u transseksualnych mężczyzn mogą wystąpić (pogarszane terapią testosteronem) efekty niepożądane wynikające z użytych technik operacji mikrochirurgicznych, a także zwężenia i przetoki cewki moczowej[3]. U transseksualnych kobiet mogą wystąpić przetoki rektoneowaginalne[3].

   Myślę, że warto trzymać się nazewnictwa z definicji hasła transseksualizm, tj osób M/K, K/M . Pojęcie transseksualna kobieta może być dwuznaczne.

Wyniki operacji[edytuj kod]

W pierwszym zdaniu, jak jest napisane "mężczyźni", to chodzi o stan przed czy po? Analogicznie z kobietami. Proszę wyklarować.

Cel[edytuj kod]

Brakuje w artykule ogólnie wyrażonego celu tego typu operacji.

Zmiana zewnętrznych oznak[edytuj kod]

Warto wskazać, że jest to operacja zmiany wyłącznie zewnętrznych oznak płci oraz sztuczna zmiana hormonów. W rzeczywistości płeć pozostaje ta sama.

Polecam hasło Płeć. Nedops (dyskusja) 00:23, 30 sie 2016 (CEST)

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule[edytuj kod]

Status: niezałatwione

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

Jak informacja o tym, że pierwsza operacja zmiany płci miała miejsce w 1930 roku, ma się do tego artykułu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_M._Baer

"he became, in December 1906, one of the first people to undergo sex-change surgery"

? Zgłasza: MS 91.238.85.132 (dyskusja) 13:34, 13 wrz 2017 (CEST)

Obawiam się, że anglojęzyczny artykuł en:Karl_M._Baer może być fejkiem/hoaxem/mistyfikacją. Proszę zwrócić uwagę na ostrzeżenie "This article's factual accuracy is disputed", na szablony [dubious] i na jego stronę dyskusji. --WTM (dyskusja) 22:14, 13 wrz 2017 (CEST)