Dyskusja:PZL-230 Skorpion

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Concorde.planview.arp.jpg
Ten artykuł jest w kręgu zainteresowania Wikiprojektu Lotnictwo, wspólnego wysiłku mającego na celu poprawienie zawartości Wikipedii w zakresie lotnictwa. Jeśli masz ochotę się przyłączyć, wejdź na stronę projektu, gdzie znajdują się informacje jak się przyłączyć, a także lista zadań do wykonania.
Portal:LotnictwoDyskusja wikiprojektu Lotnictwo
Start Jakość tego artykułu została oceniona jako start.
Niska Istotność tego artykułu została oceniona jako niska.

Zbudowano prototyp czy raczej makietę tego "cuda"?.. Pibwl 00:31, 25 mar 2005 (CET)

Własnie nie bardzo mogłem zrozumieć z treści artykułów. Ze zdjęć wynika, że chyba prototyp, bo tak jakby był w uzytkowaniu (otwarta kabina, na pasie startowym)? Poza tym piszą, że wojsko go testowało. Ale pewien nie jestem. P 01:59, 28 mar 2005 (CEST)

O ile się orientuję, tylko makieta. Czy nie wyjaśniają tego w artykule w Nowej Technice Wojskowej, o ile pamiętam, około 1993 roku? Pibwl 23:10, 29 mar 2005 (CEST)

Nie korzystałem z NTW, pisałem haslo na podstawie samych tylko wiadomości z netu. Jeżeli jesteś pewien, że makieta, to trzeba poprawić. P 23:11, 4 kwi 2005 (CEST)

To tylko makieta. Bylo na ten temat duzo artykulow m.in. w LAI.

to byla tylko makieta, moge dac zdjecia skorpiona do wikipedia w tym celu prosze o kontakt gg:6615346

Wolne zdjęcie[edytuj kod]

Może się przydać, jest na licencji tak-jakby-CC :) RomanX (dyskusja) 18:32, 6 wrz 2008 (CEST)

Materiał filmowy w Onet.pl[edytuj kod]

Może ktoś zechce wykorzystać: http://wiadomosci.onet.pl/wideo/unikatowa-konstrukcja-polskiego-mysliwca,8635410,1,klip.html# Krzysztof Nowosielski (dyskusja) 15:53, 3 lut 2011 (CET)

Nie silniki turbośmigłowe, tylko turbowentylatorowe.[edytuj kod]

Nie chodzi o silniki turbośmigłowe, tylko raczej o turbowentylatorowe.

Geneza[edytuj kod]

W artykule, aby był w miarę choć pełny, przydałby się opis, skąd sie w ogóle wziął ten projekt. Czy został rozpcozety na skutek złożonego przez Siły Powietrzne zapotrzebowania wraz z koncepcją samolotu o takich , a nie innych parametrach, czy tez to urządzenie powstało, bo kilku ludzi z PZL przeczytało cos w internecie, i na zasadzie wolnoamerykanki pomyślało sobie, ze samolot o takich właśnie a nie innych parametrach i konstrukcji jest potrzebny i znajdzie nabywców. Nie każdy bowiem projekt jest sensowny, tylko dlatego że ktoś go wymyslił. --Matrek (dyskusja) 23:38, 23 sie 2013 (CEST)

Dyslokacja makiety[edytuj kod]

29.09.2016 makieta samolotu została załadowana na WAT na lawetę i prawdopodobnie wywieziona w nieznanym kierunku. --Hiuppo (zagadaj) 10:44, 30 wrz 2016 (CEST)