Dyskusja:Pedagogika

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hm...zapomniałam o liczbie pojedynczej, poprawię później, tylko muszę się zastanowić w jaki sposób to zmienić. Trochę dziwnie brzmi: treść wychowania czy cel w wychowaniu . Zazwyczaj używa się liczby mnogiej . Może coś doradzicie Ana 16:04, 25 maj 2003 (CEST)

Nie znam się na tym. Może zamiast rodzielać opisać to wszystko w "teoria pedagogiki" czy coś takiego podobnego ?
Zwróć także uwagę że dane słowo może mieć wiele znaczeń np. teoria, teorii jest bardzo wiele więc trzeba to jakość odróżnić (żeby link wskazywał odp. art.). Albo daje się bardziej opisowy tytuł np. "Teoria szachów", "teoria wojny podjazdowej" itd lub "teoria (wojna podjazdowa)" - mnie osobiście bardziej odpowiada pierwszy sposób.
Kpjas 16:20, 25 maj 2003 (CEST)

Pewnie masz rację. Te elementy wyjdą później. Jak na razie nie potrafię znaleźć wyjścia, bo o ile może być jeszcze cel wychowania i kształcenia, o tyle środek wychowania (zamiast środki) to już kompletna bzdura ;) Ana 18:38, 25 maj 2003 (CEST)

Co zmieniłeś, bo nie mogę znależć?Ana 18:21, 3 cze 2003 (CEST)
W pierwszym paragrafie. W takich wypadkach warto się posłużyć linkiem u góry strony "Historia strony", a potem jest koło każdej zmiany link "(poprz)", który ci pokazuje co się zmieniło w porównaniu do poprzedniej wersji, a "(bież)" w stosunku do bieżącej. Kpjas 18:31, 3 cze 2003 (CEST)
No proszę ;) a ja "męczyłam" za kazdym razem cały artykuł , żeby znaleźć zmiany. Na "Historię strony" wpadłam , ale na 'poprz' niestety nie :(

Oczywiście, Twoja zmiana jest ok.Ana 18:38, 3 cze 2003 (CEST)


Wydaje mi się, że artykuł przecenia rolę Komeńskiego. Jego łączyłbym raczej z dydaktyką, natomiast pedagogikę jako nauke wyodrębnił J. F. Herbart i wskazał jej nauki pomocnicze (etyka i psychologia). Osobiście dokonałbym zmian w kwestii, ale wole zobaczyć co o tym powiedzą inni. Jamnicram

herbart[edytuj kod]

masz rację...Tak jak ty uwazam ze to Herbart