Dyskusja:Piotr Kibe Kasui i 187 towarzyszy męczenników

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Z Wikipedia:Warsztat PANDA[edytuj kod]

Proszę o uwagi dotyczące tej list. Czego jej braknie? Albertus teolog (dyskusja) 14:00, 28 cze 2012 (CEST)

Imię (nr xx)? - dosyć kontrowersyjna konstrukcja. Tomasz Wachowski (dyskusja) 14:16, 1 lip 2012 (CEST)
  • A jaki sposób rozróżnienia powtarzających się imion uważałbyś za niekontrowersyjny? Albertus teolog (dyskusja) 13:18, 2 lip 2012 (CEST)
  • Nie spotkałem się z numerowaniem wyniesionych na ołtarze osób i uważam zaproponowaną metodę za bardzo niefortunną. Wyróżnikiem jest w pierwszej kolejności data śmierci, potem koligacje, a całkowicie nieuzasadnione i precedensowe jest numerowanie mające stanowić rozróżnienie. Jeżeli jest jakiś problem z sortowaniem to proszę o opisanie, a postaram się rozwiązać. Tomasz Wachowski (dyskusja) 07:43, 4 lip 2012 (CEST)
  • Aluzję do numerów obozowych traktuję jako niewybredną prowokację. Sądzę, że katolicy, których obecny papież ma numer 16, a który pochodzi z kraju będącego w tamtych czasach po drugiej stronie drutów kolczastych, mogą czuć zażenowanie. Interesuje mnie według kogo obowiązuje kolejność parametrów identyfikacyjnych? Problem nie jest w sortowaniu, a w identyfikacji (np. dwie Marie, które pochodzą z tego samego miasta, zginęły razem, a ich data urodzenia i nazwiska nie są znane). Wprowadzenie zmiany nie jest odpowiedzią na pytanie o niekontrowersyjny sposób identyfikacji. Albertus teolog (dyskusja) 14:50, 4 lip 2012 (CEST)
  • Z definicji świętości data śmierci jest momentem rozpoczęcia życia wiecznego. Przyjęto identyfikowanie wyniesionych na ołtarze po różnych przymiotach (miejsce działalności, męczeńskiej śmierci, czy zasługi bądź cnoty) natomiast czym innym jest przyjęta forma używania numeru porządkowego przypisywanego kolejnym papieżom o równobrzmiących imionach (podobnie jak u władców), a czym innym OR polegający na numerowaniu wynoszonych na ołtarze. Taki zapis będący twórczym wkładem autora artykułu jest niezgodny również z zasadami Wikipedii, a moim skromnym zdaniem jest prowokacyjny (nie wiem w jakim stopniu niewybrednie). Niskie ukłony Tomasz Wachowski (dyskusja) 21:25, 4 lip 2012 (CEST)
  • Spotkałem się z tylko jedną recenzją publikacji na temat tej grupy i warto sięgnąć do tego źródła. Tomasz Wachowski (dyskusja) 20:19, 9 lip 2012 (CEST)