Dyskusja:Podział administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

czy pojawiły się jakieś "zarządzenia" na temat wstawiania/korzystania z zasobów graficznych w Wikimedia? Bo ja nie jestem na bieżąco... Co zrobić, żeby ta grafika się wyświetlała? --slawojar 小山 23:35, 12 paź 2004 (CEST)

Czy można się w tabelce dostosować do zasad zalecanych na wikipedii w zakresie nazewnictwa obcojęzycznego? Dla Chin przyjęta jest transkrypcja pinyin, za wyjątkiem nazw powszechnie przyjętych w Polsce (jak Pekin a nie Beijing). Proponuję skasować kolumnę "Spotykane nazwy niepolskie" a jej zawartość przenieść do kolumny "Nazwa polska" z nieznacznymi modyfikacjami --Ailbe The Humble 22:53, 23 paź 2004 (CEST)

złe linki do map[edytuj kod]

oba linki do map chin są błędne, może ktoś je poprawi, może nie trzeba ich jeszcze usuwać.

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule[edytuj kod]

Status: niezałatwione

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

Obszary prowincji różnią się od tych podawanych w artykułach o nich oraz w innych wersjach językowych. Różnice rzędu 2-3 tys. km kwadratowych są raczej nie do uniknięcia wobec małej dokładności danych, ale przypadkom Junnanu (ponad 40 tys. różnicy) i Gansu (niemal 90 tys.) należałoby się przyjrzeć. Zgłasza: Barcival (dyskusja) 15:08, 1 kwi 2015 (CEST)

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule[edytuj kod]

Status: niezałatwione

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

to co jest w przypisie, odnośnie "informacji" o Tajwanie, to bzdury kompletne. "Zależność" Tajwanu polega .in. na tym, że "nie może otwierać ambasad".... Zgłasza: 46.112.167.51 (dyskusja) 18:46, 23 lis 2016 (CET)

Więcej konkretów, a nie rzucanie bzdury kompletne. Do konkretnych zarzutów można się odnieść, poprawić błędy albo tak przeredagować, aby na przyszłość było jasne. Zaiste prawdą jest, że pozycja międzynarodowa Republiki Chińskiej - Tajwanu nie pozwala na otwieranie ambasad. Odpowiednikiem ambasady jest w tym wypadku Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej. 37.7.145.87 (dyskusja) 20:04, 23 lis 2016 (CET)