Dyskusja:Podział administracyjny Warszawy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

podany tutaj podział MSI jest nieprawidłowy - przykładowo taie rejony jak bródno stare i bródno nowe w istnijącym systemie MSI nie funkcjonują.

Czy krajowy rejestr TERYT (TERC i SIMC) jest wyznacznikiem podziału administracyjnego?[edytuj kod]

Warszawa jako jedyna w całym rejestrze TERC, posiada status "miasto stołeczne na prawach powiatu". Idąc dalej, Warszawa jako jedyne miasto, jest podzielone na dzielnice, a dokładniej ujmując każda z ich to "dzielnica m.st. Warszawy". Takowych dzielnic w Warszawie jest 18, każda z nich posiada własny kod TERC (Podobnie jak jest w 4 innych miastach Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, tyle ze tam zamiast "dzielnic" są tam "delegatury").

Owe dzielnce Warszawy, w rejestrze SIMC posiadają wykaz "cześci miasta". Wiadomym jest, że te "części miasta" są niezgodne z podziałem Miejskiego Systemu Informacji. Zaznacze, że cały czas piszę o krajowym rejestrze - lokalny podział administracyjny (np. jednostki pomocznice) nie są wykazywane w bazie rejestru TERYT. --Dfs (dyskusja) 14:02, 22 paź 2011 (CEST)

Podwóje stosowanie nazw - dla dzielnicy i jej części składowej[edytuj kod]

Zastanawia mnie jak odczytywać bazę TERYT (SIMC), w sytuacji gdy chyba każda "dzielnica m.st. Warszawy" w sym podziale ma "części miasta" posiada także jako jedną z tych części także nią samą. Inaczej mówiąc, przykładowo dzielnica Bemowo, dzieli sie m. in. na poszczególne części: Chrzanów, Górce no i ...Bemowo.

Czy mam to odczytywać że "części miasta" Bemowo, jest jakby "stolicą" dla całej dzielnicy Bemowo? Czy też jest to błędne rozumowanie i poza dzielnicą Bemowo, nie ma w jej podziale jakiegoś "głównej" cześci o nazwie Bemowo?

--83.30.158.126 (dyskusja) 13:58, 22 paź 2011 (CEST) --Dfs (dyskusja) 14:02, 22 paź 2011 (CEST)