Dyskusja:Polsat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


[edytuj kod]

Może by tak logo dodać??Jak są informacje o stacji.

Moja wersja jest lepsza Filip Kępa 2005 (dyskusja) 16:25, 25 lut 2017 (CET)

Sekcja: Programy[edytuj kod]

Moje zastrzeżenie wobec takich informacji to kwestia aktualności. Jak widzimy ramówka z 2006/2007 wyparowała nie ma jej. Jeśli jakiś laik (osoba nieobznajomiona z mechanizmem Wikipedii) szuka informacji o ramówce z 2006/2007 jej po prostu nie znajdzie. Zastrzeżenie budzi również podawanie godziny i dnia oraz względnie dat nadawania danego programu w tym artykule. Taka lista może się szybko zdezaktualizować - zmiana ramówki. Zresztą jeśli ktoś szuka informacji o dniu i godzinie nadawania programu to sięga do gazety lub do wyspecjalizowanych serwisów web.

Proponuję je wykasować i poprzenosić te informacje (godzina, data) do właściwych artykułów tak jak jest to zrobione tutaj. - Damballah (dyskusja) 21:28, 2 cze 2008 (CEST)

Po co podawać ramówke w encyklopedycznej wikipedii, jesli ramówka to jest element nietrwały stacji tv? Wiadomo, ze ulegnie zmianie i trzeba przeedytowac. Lepiej chyba usunac? --Le5zek (dyskusja) 10:21, 13 sie 2009 (CEST)

Uwagi merytoryczne[edytuj kod]

To, że Polsat rozpoczął jako pierwsza komercyjna stacja telewizyjna w Polsce koncesjonowane nadawanie, nie znaczy że jest "pierwszą stacją telewizyjną". Trzeba to uściślić - hasło nie powinno się zaczynać od "pierwsza" ale od "ogólnopolska komercyjna stacja telewizyjna" (nie "telewizja" bo to nazwa technologii). O nadaniu polskiej koncesji i rozpoczęciu nadawania jako pierwsza komercyjna stacja z polską koncesją satelitarną (później naziemną) można napisać dalej. Polonia 1 nie zaprzestała nadawania po wyłączeniu nadajników naziemnych, nadawała dalej sygnał satelitarny, zgodnie z prawem na mocy europejskiej koncesji satelitarnej. Polonia 1 (a właściwie jej stacje naziemne) była więc pierwszą, Polsat był pierwszą koncesjonowaną. Marmale (dyskusja) 09:45, 7 lut 2011 (CET)

Błąd merytoryczny[edytuj kod]

Spółka Teleaudio nie należy w sensie prawnym do grupy kapitałowej Polsatu, proszę o weryfikację. Mdrozdziel (dyskusja) 12:22, 25 mar 2009 (CET)

Telewizja czy grupa kapitałowa[edytuj kod]

Z treści artykułu wynika że raz piszemy o telewizji Polsat (która jest częścią grupy kapitałowej), a drugi raz ogrupie kapitałowej Polsat (TV, komórki, dekodery i inne). Może należałoby to uściślić albo dodać podrozdział 'grupa kapitałowa'? --Le5zek (dyskusja) 17:14, 13 sie 2009 (CEST)

Moim zdaniem trzeba zrobić oddzielny artykół w stylu Grupa Polsat i Telewizja Polsat, na zasadzie Grupa ITI i TVN, bo aktualnie zawatre w artykule kanały telewizji Polsat to nieporozumienie.--88.199.27.53 (dyskusja) 12:03, 23 sty 2011 (CET)

Uwagi merytoryczne[edytuj kod]

To, że Polsat rozpoczął jako pierwsza komercyjna stacja telewizyjna w Polsce koncesjonowane nadawanie, nie znaczy że jest "pierwszą stacją telewizyjną". Trzeba to uściślić - hasło nie powinno się zaczynać od "pierwsza" ale od "ogólnopolska komercyjna stacja telewizyjna" (nie "telewizja" bo to nazwa technologii). O nadaniu polskiej koncesji i rozpoczęciu nadawania jako pierwsza komercyjna stacja z polską koncesją satelitarną (później naziemną) można napisać dalej. Polonia 1 nie zaprzestała nadawania po wyłączeniu nadajników naziemnych, nadawała dalej sygnał satelitarny, zgodnie z prawem na mocy europejskiej koncesji satelitarnej. Polonia 1 (a właściwie jej stacje naziemne) była więc pierwszą, Polsat był pierwszą koncesjonowaną. Marmale (dyskusja) 09:46, 7 lut 2011 (CET)

Oprawa graficzna[edytuj kod]

Moim zdaniem Polsat powinien zmienić oprawe graficzną. Poniewarz jest przestrzała, ma już 11 lat. 25 jubileusz istnienia kanału był by swietną okazją do zaprezętowania oprawy Maptu1234 (dyskusja) 09:13, 18 kwi 2017 (CEST)

Komentarz[edytuj kod]

Można by wspomnieć o uniwersytetcie cyfrowego polsatu.Revelati00 (dyskusja) 08:04, 12 maj 2017 (CEST)