Dyskusja:Polskie Zakłady Lotnicze

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Concorde.planview.arp.jpg
Ten artykuł jest w kręgu zainteresowania Wikiprojektu Lotnictwo, wspólnego wysiłku mającego na celu poprawienie zawartości Wikipedii w zakresie lotnictwa. Jeśli masz ochotę się przyłączyć, wejdź na stronę projektu, gdzie znajdują się informacje jak się przyłączyć, a także lista zadań do wykonania.
Portal:LotnictwoDyskusja wikiprojektu Lotnictwo
Start Jakość tego artykułu została oceniona jako start.
Średnia Istotność tego artykułu została oceniona jako średnia.

zastanawiam się, czy pod tym hasłem nie powinno się znajdować to, co w tej chwili jest pod PZL... wtedy PZL byłby redirectem oczywiście, a to, co jest tutaj przenieślibyśmy pod adres Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. ... chodzi o to, że nazwa PZL, jak również jej rozwinięcie "Polskie Zakłady Lotnicze" odnosiła się w historii do wielu różnych zakładów i być może informacji o którymś z nich szuka czytelnik pod niniejszym hasłem... to, że akurat mieleckie zakłady odziedziczyły tę nazwę nie powinno mieć znaczenia... - Blueshade 11:45, 26 wrz 2007 (CEST)

Skrót, o którym myślisz, ma raczej rozwinięcie "Państwowe Zakłady Lotnicze. Masz rację, hasło "PZL" jest dziwne, dotyczy dwóch zupełnie różnych tematów - zakładów i produkowanych w nich samolotów. Kiedyś już zacząłem wyodrębniać część tego hasła dotyczącą mieleckiego zakładu, zamierzałem hasło poszerzyć, ale zabrakło mi determinacji i źródeł. Faktycznie, dobrze byłoby rozbić hasło PZL na "Państwowe Zakłady Lotnicze" i "Samoloty oznaczane znakami PZL" (albo coś w tym stylu), a w "PZL" dać disambig. Skalee vel crensh 12:03, 26 wrz 2007 (CEST)

Czy mozna jeszcze mówić o "Państwowych Zakładach Lotniczych" skoro 100% akcji zostało kupionych przez amerykańską firmę?

Zakład nazywa się Polskie Zakłady Lotnicze; Państwowe miał w nazwie dawno temu. Pozdrawiam, Skalee. 00:16, 13 mar 2009 (CET)

Dlaczego piszecie, że żaden z samolotów nie wziął udziału w II wojnie światowej, skoro wziął. O czym piszecie po kliknięciu na link kierujący do charakterystyki samolotu?