Dyskusja:Polskie platformy cyfrowe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

UWAGA[edytuj kod]

!!! Nie wstawiamy zapowiedzi (przyszłe lub testowe kanały nie wciągnięte na oficjalną listę nadawcy) gdyż kłóci się to z Regulaminem Wikipedii !!! Bankotravel (dyskusja) 12:49, 7 kwi 2008 (CEST)

BBC Entertainment[edytuj kod]

Czemu kanał BBC Entertainment jest w kanałach serialowych, wiem dużo w nim seriali, ale Entertainment, to po polsku rozrywka, a i programy też są rozrywkowe. A i E! Entertainment niby nie jest rozrywkowy, tylko lifestylowy, przecież jakby był lifestylowy to nazwaliby go np. E! Lifestyle.

Zapowiedzi[edytuj kod]

Zapowiedzi są nie dobre, ale wstawianie w artykuł "POLSKIE PLATFORMY CYFROWE" kanałów, których nie ma na platformach to dobre.

ZAPOWIEDZI[edytuj kod]

Dlaczego nie mogą być zapowiedzi? Wszystkie informacje są potwierdzone przez Sat kurier i nie tylko. Od samego początku one były. Znalazłem kilka stron potwierdzających te zapowiedzi:

BBC HD - [1]
Polsat HD[2]
MTV HD i Nickelodeon - [3]
The History Channel SD i HD[4]
AirBox TV – [5]
TVP Sport HD[6]

proponuje zostawić chociaż te kanały.

Odp:Istnieje duże prawdopodobieństwo Autopromocji. Zapowiedzi inaczej nadchodzące wydarzenia nie są encyklopedyczne. Czyli kanały które jakaś platform TV planuje wstawić do ramówki (lub trwają dopiero testy). Ich status jest niepewny, przecież zarząd stacji może się rozmyślić na 24 godziny przed startem (np.zmiana nazwy kanału)Takich informacji nie zamieszczamy. Wikipedia nie jest kryształową kulą.


Jeśli chodzi o podany przykład Sat kuriera (i podobnych) to np. w tym tygodniu piszą że stacja x będzie nadawać od np. maja a w następnym że się rozmyślili i będą nadawać od czerwca jednocześnie zmieniają nazwę kanału na y. To na Wikipedii wprowadza chaos i nieporozumienia wśród edytorów Polskiej Wikipedii. Dlatego też Wikipedyści (zarejestrowani - edytujący od dłuższego czasu) przyjęli, że zapowiedzi lub nadchodzące wydarzenia w mediach są nieencyklopedyczne. Lepiej poczekać do faktycznego oficjalnego startu nowej TV. Damballah (dyskusja) 12:20, 16 maj 2008 (CEST)

Canal+ nie jest polskim kanałem![edytuj kod]

Ktoś naoisał, aby ustawiać kanały najpierw polskie, później polskojęzyczne, a na końcu obcojęzyczne, jeśli takie występują, a sam nie przestrzega tych zasad. Zamiast najpierw Canal+ powinno być Ale kino!, Wojna i Pokój. A, i jeszcze jedno. Po co umieszczać kanały, których nie ma na platformach???

Kłóciłbym sie z Tobą, kanały Canal+ są to kanały nadawane przez polską spółkę Canal+ Cyfrowy, więc jak mogą być niepolskimi? Mają nazwę od francuskich kanałów Canal+, bo zostały przejęte od spółki, która wcześniej nadawała te programy w Polsce. Podobnie jest z kanałem Planete. Truszek (dyskusja) 19:48, 31 sie 2008 (CEST)

Moim zdaniem to idiotyzm z tym artykułem![edytuj kod]

Po co umieszczać w artykule "Polskie platformy cyfrowe", kanałów, których tam nie ma??? A z drugiej strony usuwać zapowiedzi, bo bierze się je za niewiarygodne?! Przecież to najzwyklejsza GŁUPOTA! Ktoś wydał rozporządzenie, żeby nie był alfabetycznie, tylko najpierw polskie. Otóż Canal+ NIE JEST POLSKIM KANAŁEM, a jest w kanałach filmowych jako pierwszy! Więc albo przestrzegajcie wyznaczonych przez SIEBIE, WYMYŚLONYCH ZASAD albo usuńcie to UWAGA!!!.

Kanały FTA[edytuj kod]

Nierozumiem dlaczego usuwacie kanały FTA np. TV Trwam, czy TVP Historia że są dostępne w Cyfrowym Polsacie, przecież są wystarczy drugi konwerter i uchwyt zez. Sam mam zeza, i odbieram takie kanały jak TVP Historia, TV Trwam i TVP Info. Przecież może na liście być napisane FTA, niemusimy pisać przy takich kanałach jak Amos, czy Sirius, ale wystarczy Astra. Przecierz to encyklopedia, i pisze prawdę, a to jest prawda.

Odp. Kanały te są usuwane ponieważ nie są w ofercie z żadnej platform cyfrowych. To prawda, że można je odbierać za pomocą zeza skirowanego na satelitę Astra, ale nadawcy tych kanałów z platformami nie zawarli umowy na dystrybucję w swojej ofercie. Oprócz tego nie każdy dekoder jest przystosowany do odbioru kanałów z dwóch satelitów (np. dekodery Cyfry+ nie mają takiej funkcji). Artykuł przedstawia tylko te kanały, które znajdują się w promowanych przez platformy pakietach programowych i te, które są na oficjalnych listach z układem kanałów Truszek (dyskusja) 19:42, 31 sie 2008 (CEST)


Kanały[edytuj kod]

Nie rozumiem czemu są tu umieszczane kanały, których nie ma na żadnej platformie, przecież to jest to artykuł m. in. o kanałach, które znajdują się, choć na jednej platformie.

Złe umieszczanie kanałów wg własnej oceny np. kanał jest rozrywkowy, ale są w nim same seriale więc umieszczają go w serialowich lub wydaje się, że kanał jest lifestylowy, więc w lifestylowych, a w rozrywkowych są, których nie ma na platformach i nie wiadomo, czy w nich w ogóle pojawią się. Na niektórych platformach dostęp jest FTA, ale jest to usuwane, bo mają takie widzimisie.

opis zmian, wyjaśnienie wątpliwości[edytuj kod]

1. kanały rozrywkowe - to zbyt szeroka kategora, można by tam zmieścić wszystko od mtv do trwam.

2. tvn 7 i bbc entertainment są kanałami prezentującymi głownie seriale, więc należą do tej kategorii - podobnie jest np z halllmarkiem - jest kanałem filmowym mimo, że czasem pojaiwają się tam seriale

3. voom tv nie jest na żadnej platformie i nie nadaje po polsku. umieszczanie go w tym zestawieniu - źródło: http://satkurier.pl/news/42681/polskie-wersje-rush-hd-i-voom-hd-w-2009.html

4. lato 3008 to prgram emitujący w 80% bajki. reszta to programy od lat 12. źródło:http://www.cktv.pl/pdf/lato2008tv_ramowka.pdf

5. discovery T&L to kanał lifestylowo - poradnikowo - podróżniczy, "Discovery Travel & Living was launched as Discovery Travel & Adventure. In early 2005 it was repositioned and rebranded as Discovery Travel & Living as a part of a "lifestyle" package from Discovery Communications, also including Discovery Home & Health and Discovery Real Time." - źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Discovery_Travel_%26_Living.

wątpiących zapraszam do dyskusji i lektury programu tv. odradzam hurtowe anulowanie wersji...

Kanały[edytuj kod]

Proszę o umieszczanie wyłącznie kanałów z oferty platform cyfrowych, a nie listy wszystkich kanałów. To zaburza obraz strony i wprowadza czytających w błąd.Kabi (Dyskusja) 23:39, 15 wrz 2008 (CEST)

Co tu moze wprowadzać w błąd? to jest pełna lista kanałów, można sobie porównac, która platforma ma ich najwiecej i w jakiej tematyce, a których nie ma. Myslę że jest to pełen obraz, proszę o nieusuwanie kanałów.
A po co informacja, których kanałów nie ma w ofercie żadnej z platform? jest odrębny artykuł - polskojęzyczne stacje telewizyjne, w którym można znaleźć pełną listę kanałów TV. BTW, proszę się podpisywać pod własnymi wypowiedziami. Kabi (Dyskusja) 14:54, 25 wrz 2008 (CEST)

Pakiet TVN na platformie Neostrada TP z telewizją[edytuj kod]

Programy: TVN 24, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVN Style i TVN Turbo należą do oddzielnego pakietu TVN a nie pakietu podstawowego. Programy Orange sport i zestaw kanałów TVN są jedynie w prezencie do końca kwietnia 2009. źródło: http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telewizja/677416/677417?_s=677419 i http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358197/CENNIK-Kanaly_telewizyjne_tp_na_zyczenie_366794119.pdf

nRadio a podłączenie do Internetu[edytuj kod]

Uważam, że obecny sposób podawania informacji o stacjach wymagających podłączenia do Internetu w nRadiu wprowadza w błąd. Przecież podłączenie do Internetu jest wymagane do dostępu do nRadia w ogóle, różnica dotyczy jedynie tego, że niektóre stacje są dostarczane przez satelitę i są dostępne także, gdy łącze internetowe nie działa (ale wcześniej dekoder tak czy inaczej trzeba podłączyć do Internetu, aby odblokował dostęp do nich).--Masol (dyskusja) 14:00, 23 lip 2009 (CEST)

nRadio HD[edytuj kod]

Od kiedy radio może być HD? n używa tego określenia w ramach marketingowego chwytu, natomiast z HD ta stacja radiowa nie ma nic wspólnego i dodawanie jej do listy kanałów HD jest wg mnie nieporozumieniem.--Masol (dyskusja) 20:05, 17 sie 2009 (CEST)

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd! Ta stacja nazywa się nRadio HD Classic Rock, ma koncesję satelitarną razem z nRadio HD Pop. Jest na liscie jako nRadio HD, ma koncesję na nRadio HD, jest pierwszą stacją radiowa HD w Europie! Nie wierzycie wejdźcie na strone KRRiT lub napiszcie do n-ki!

Kanały na platformach cyfrowych[edytuj kod]

1. Jak oglądam tą tabelę to mnie oczy bolą. Wszystko takie małe, nadziubdziane. Niech ktoś podzieli tą tabele na kilka mniejszych. Sam nie moge tego zrobić bo przeraża mnie stopień skomplikowania tego ustrojstwa. Należy tez zmienic kolory. Osobny kolor dla podkategorii (Kanały ogólne, Kanały polonijne, Kanały regionalne) bo wszystko sie zlewa w jednen kolor. Nie jestem slepnacym emerytem, ale nieda sie tego czytac. Zobaczcie sobie artykul o platformie n, tam jest ladna tabelka. Brak legendy o ile w ogole taka potrebna. I w ogole do kitu ta tabela. Po co ktos tam umiescil informacje o DVB-T (od tego jest inny artykul) skoro jeszcze nawet go nie uruchomiono i obejmowac bedzie (jak na razie) tylko 7 kanalow?

2. "Kanały informacyjne i parlamentarne". Jak na razie nie ma w Polsce zadnego kanalu parlamentarnego. Sa kanaly spoleczno-polityczne. Natomiast TVP Parlament jeszcze nie nadaje.

3. Kogo obchodzi w jakim pakiecie jest dany kanal? Kogo obchodzi ze kanal jest FTA (od tego jest inny artykul). Jesli juz ktos sie uprze, ze chce zostawic nazwy pakietow to niech najpierw zrobi tabele typu TAK/NIE. Czyli "ptaszek" w miejscu gdy kanal wystepuje na platformie, litera X gdy kanal nie wystepuje. Wtedy mozna sobie porownywac, ktora platforma ma wiecej "ptaszkow" :) Neonix (dyskusja) 20:01, 28 wrz 2009 (CEST)

4. Słusznie - tabele są trochę nieczytelne.

5. Wszystkie platformy chwalą się ile to one mają kanałów - a wiele z nich jest po prostu FTA - nawet z Hotbirda. Również jest parę kanałów, które są niekodowane na Astrze, a kodowane na Hotbirdzie, np. - CNN, Sky News, CNBC Europe. Do tego dochodzi niemiecki Eurosport. Platformy wykorzystują niewiedzę ludzi. To jest nieuczciwe. Co do kanałów na wyłączność - to też jest dyskusyjne. Jest wiele kanałów, które są niekodowane w wersji angielskiej z pozycji 28,5 stopnia E, chociażby były to trochę inne wersje. Są one osiągalne w Polsce (Zone Reality, Zone Reality +1, Zone Horror, Zone Romantica, a nawet Zone Thriller). Kzk (dyskusja) 15:25, 18 paź 2009 (CEST)

Widzę, że wyżej już było to dyskutowane:). Kzk (dyskusja) 15:29, 18 paź 2009 (CEST)

Fałszywe informacje[edytuj kod]

W zakładce informujące o obecności kanałów na platformach cyfrowych błędne informacje są w kolumnie "Cyfrowy Polsat" - NIGDY NIE BĘDZIE CANAL+ I KANAŁÓW TEMATYCZNYCH nc+ W CYFROWYM POLSACIE!!!!! Proszę o usunięcie błędnych informacji.