Dyskusja:Port lotniczy Katowice-Pyrzowice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Długość i szerokość drogi startowej EPKT[edytuj kod]

Oficjalne polskie w:en:Aeronautical Information Publication (Wydanie Informacji Lotniczych), które można znaleźść tutaj: AIP Polska - AIP Poland (wolna rejestracja), ogłasza długość i szerokość drogi startowej EPKT (Pyrzowice) jako 2800 m x 60 m, co chyba jednak oznacza, że dane z Strona lotniska w bazie danych World Aero Data (kod: EPKT), 2799 m x 59 m, są błędne. --Mareklug talk 13:07, 22 sie 2006 (CEST)

Potrzebne lepsze zdjecie portu -- nowego terminalu?[edytuj kod]

Wlasnie bedzie oddany do uzytku nowy terminal w Pyrzowicach. Czy mozna poprosic tubylcow o reprezentacyjna fotke fasady/od plyty lotniska , i moze jeszcze wnetrza? --Mareklug dyskusja 06:17, 3 cze 2007 (CEST)

Zrobione. Od płyty lotniska nie mam bo mnie tam nie wpuszczą ;) Adam Dziuradysk. 10:10, 22 sie 2007 (CEST)
Dziekuje! Dodalem im na Commons opisy po angielsku i uzylem co poniektore na angielskiej wiki. --Mareklug dyskusja 03:46, 23 sie 2007 (CEST)


Centralwings[edytuj kod]

Przepraszam bardzo ale od kiedy to Centralwings ogłosił koniec lotów z Pyrzowic. W ogłoszeniu jakie podano na stronie co prawda nie są na razie ujęte Pyrzowice, ale nie ogłoszono jeszcze oficjalnego wycofania się, a bilety na oferowanych przez Centralwings trasach nadal można rezerwować. Więc nie wiem dlaczego ktoś notorycznie usuwa Centralwings z tego artykułu. 28.03.2008

Ostrawa?[edytuj kod]

W zasięgu tego portu lotniczego jest około 11 milionów mieszkańców, w tym mieszkańcy okolic Ostrawy w Czechach. Jeśli Ostrawa, to dlaczego nie Kraków? Ostrawa też ma własne lotnisko. Michał Buchta (dyskusja) 11:05, 26 lut 2009 (CET)

teoretycznie masz racje, przy tak niefortunnej lokalizacji lotniska Pyrzowice, jego braku polaczenia kolejowego i niedopasowanym do planu lotów rozkladzie jazdy Autobusów, to Ostrava powinna przejac pasazerski ruch lotniczy poludnia Polski (Praktycznie po Pszczyne, Cieszyn, Bielsko itd.) ale przy tej niewielkiej liczbie pasazerów raczej nie znajdzie sie inwestora na ten pomysl. pozdr. 188.100.107.110 (dyskusja) 09:53, 24 sie 2014 (CEST)

"Ruchliwość lotniska"[edytuj kod]

co to za termin? Czy dotyczy on ilości operacji lotniczych czy ilości odprawianych pasażerów? Jak dla mnie to powinno się liczyć ilość operacji, bo to świadczy o "ruchlowiści" na lotnicku czyli wprost o ilości startujących i lądujących samolotów

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule[edytuj kod]

Status: niezałatwione

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

W historii lotniska napisano, ze w 1958 roku PLL LOT przeniósł się na lotnisko Pyrzowice, LOT zaprzestał działalności. W tym czasie nie było jeszcze Lotniska Pyrzowice.Było lotnisko Mierzęcice na którym stacjonował 39 pułk lotnictwa myśliwskiego OPK. Po uzyskaniu zgody z dowództwa lotnictwa wojskowego w połowie lat 60 LOT rozpoczął loty na lotnisko Mierzęcice jako współużytkownik ( na wszystkich środkach wojskowych). Dopiero po przekazaniu lotniska władzom cywilnym i powstaniu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego powstał port lotniczy Pyrzowice.Poprzednia nazwa lotniska Mierzecice jest prosta, w połowie lotniska przebiega granica pomiędzy śląskiem, a zagłębiem i wszystkie budynki i sztaby wojskowe były budowane na ternie gminy Mierzęcice, natomiast cywilny port lotniczy znajduje się na terenie gminy Ożarowice na ternie wsi Pyrzowice. Od zarania znam działalność PLL LOT na tym lotnisku. Zgłasza: Marek Zapiór 89.70.55.241 (dyskusja) 12:00, 8 mar 2014 (CET)