Dyskusja:Powierzchnie sterowe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Concorde.planview.arp.jpg
Ten artykuł jest w kręgu zainteresowania Wikiprojektu Lotnictwo, wspólnego wysiłku mającego na celu poprawienie zawartości Wikipedii w zakresie lotnictwa. Jeśli masz ochotę się przyłączyć, wejdź na stronę projektu, gdzie znajdują się informacje jak się przyłączyć, a także lista zadań do wykonania.
Portal:LotnictwoDyskusja wikiprojektu Lotnictwo
Start Jakość tego artykułu została oceniona jako start.
Niska Istotność tego artykułu została oceniona jako niska.

Uwalniam edycję, w przygotowaniu animacja zasad sterowania sterem kierunku za pomocą orczyka. -PioM


ster wysokości[edytuj kod]

Brak jest informacji, czy wychylenie steru wysokości np. do góry powoduje zwiększenie czy zmniejszenie wysokości lotu.--Azarien (dyskusja) 10:49, 15 paź 2008 (CEST)

Ze zgłoś błąd[edytuj kod]

Cięgna od steru kierunku się nie krzyżują jak przedstawiono to na rysunku, a są równoległe. Wystarczy się chwilę zastanowić...
Zgłoszone: 22:51, 8 lis 2006 (CET)

Drążek sterowy nie dżojstik[edytuj kod]

Ten "dżojstik" o którym jest mowa i który raz jest w artykule pisany po angielsku, a raz spolszczony, fachowo się nazywa w lotnictwie drążkiem sterowym. I raczej do tego artykułu powinno być przekierowanie. To jeżeli chodzi o końcowy link. Natomiast rzeczywiście w systemach fly-by-wire jest coś w rodzaju "joysticka" (bo taką pisownie podaje nawet słownik PWN), ale daleko mu do tego opisanego w artykule, który się pojawia po przekierowaniu. Zresztą, nawet w terminologii lotniczej angielskiej nie ma jeszcze jednej nazwy. Istnieje też taka nazwa jak sidestick (od położenia z boku). Pozdrawiam.Impeesa 00:48, 25 lis 2006 (CET)