Dyskusja:Proletaryat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Przekazy wsteczne w utworze "Jak długo"[edytuj kod]

Przed usunięciem informacji o przekazach wstecznych proszę najpierw sprawdzić informację używając np. darmowego programu audacity oraz funkcji "reverse" wykonanej na całym utworze. Po tak odwróconej ścieżce można zacząć odtwarzanie. Informacja myślę, że ważna dla niektórych społeczności religijnych, które mogą nie chcieć słuchać takiej muzyki - są tam przekleństwa, groźby spalenia fanów i ukrzyżowania.

  • Czy wystarczy nam to? https://www.youtube.com/watch?v=blnCOzSgMds - druga połowa nagrania?
   • Poważne źródło, a nie o szatanie. Ciacho5 (dyskusja) 17:36, 20 gru 2016 (CET)
    • Co się rozumie przez poważne źródło w tym przypadku. Proszę o przykłady. Czy opinia np. wp wystarczy? Proszę o przykłady.
 • WP nie ma opinii. WP publikuje artykuły i "artykuły" różnych osób. Sorry, ale osoby powołujące się na Szatana lub nim straszące nie są uznawane za wiarygodne. Polecam przestudiowanie zasad. Natomiast jeżeli w poważnym piśmie muzycznym lub na poważnym portalu ktoś napisał w utworze .... kawałek jest puszczony od tyłu to wystarczy na źródło o tym, że ten kawałek jest od tyłu. Ale nie na to, że to Szatan. Ciacho5 (dyskusja) 17:53, 20 gru 2016 (CET)
  • Poszukam. Poprosiłam już WP o opinię/artykuł w tym temacie. Dlaczego wp niby jest gorsze od pierwszego lepszego serwisu muzycznego? Poza tym nie można powiedzieć, że utwór puszczony jest od tyłu ponieważ po odwróceniu gitara brzmi jak odwrócona, zaś tekst "piosenki" jest wyraźny i nie brzmiący na odtwarzany od tyłu. Więc sformułowanie "fragment jest puszczony od tyłu" nie jest pełnym określeniem zjawiska.

Rzeczy trywialne[edytuj kod]

Nie stanowią tw informacje trywialne czy weryfikowalne w prosty sposób, jak np. to że Słońce wschodzi na wschodzie (wystarczy dobry wzrok, którym dysponuje absolutna większość ludzkości). Co do przywołanego tu przekazu wstecznego - ścieżka jest ogólnodostępna, audacity również dostępna na Windows, słuch na tyle dobry by zidentyfikować przekleństwa i zawarte tam groźby posiada niemal każdy czlowiek. Zainstalowanie programu, kliknięcie reverse i odsłuchanie to są czynności trywialne.

 • NIe. Zainstalowanie programu i własnouszne odsłuchanie to badania. A co do Słońca, to czy potrzebne jest źródło, że o 12 świeci na północy? I nieprawdą jest, że wschodzi na wschodzie. Ciacho5 (dyskusja) 20:02, 26 gru 2016 (CET)