Dyskusja:ReCAPTCHA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jak dla mnie hasło nie wyjaśnia o co tu chodzi. Rozumiem, że pierwszy obrazek ma swój odpowiednik tekstowy. Z hasła wynika, że drugi obrazek go nie ma - dopiero iluś użytkowników ma go stworzyć (o ile odczytają obrazek tak samo). ALE... skąd jest ten obrazek? O ile pierwszy został wygenerowany, to skąd jest ten drugi?

Czy te "nierozpoznane" obrazki są przysyłane do stron korzystających z ReCAPTCHA od np. producentów oprogramowania OCR?

Obydwa obrazki są z tego samego ocrowanego tekstu z internet archive itd. 87.116.215.118 (dyskusja) 02:42, 12 kwi 2009 (CEST)

Inna sprawa: Skoro są dwa słowa, to użytkownik wie, że to ReCAPTCHA i może w ogóle nie przeczytać drugiego słowa albo zamiast mozolnie go wpisywać, to może wpisać tam cokolwiek. A strona i tak go puści, bo liczy się pierwsze słowo. Dobrze rozumiem? Więc jaka z tego korzyść? Równie dobrze można by było upublicznić listę powykręcanych GIF-ów ze słówkami na jakiejś stronie i powiedzieć ludziom "jak nie macie co robić, to odczytajcie słowa - wspomożecie tym sposobem coś tam-cośtam". Chyba nikt się nie zgłosi. Więc po co to jest?

Pewnie kolejność rozpoznane i nierozpoznane jest losowana. Raz rozpoznane jest pierwsze, a innym razem rozpoznane jest drugie. 87.116.215.118 (dyskusja) 02:42, 12 kwi 2009 (CEST)

87.116.215.118, odpowiedziałeś(aś) na nieaktualne pytanie, dotyczące poprzedniej wersji artykułu. W obecnej wersji jest to opisane w sekcji "szczegóły implementacji" - owszem, kolejność obrazków jest losowana. Co do pierwszego pytania, dotyczącego przesyłania nierozpoznanych obrazków producentom OCR - tak naprawdę, to oprogramowanie często rozpoznaje te teksty prawidłowo, tyle, że bez wystarczającego "stopnia pewności". Tego się już nie da poprawić na poziomie algorytmów OCR, przynajmniej bez implementacji analizy tekstu pod względem językowym (człowiek też nie byłby w stanie rozpoznać niektórych fragmentów, gdyby nie znajomość języka i umiejętność odrzucania słów lub zlepków liter nie mających sensu). Tescobar/dyskusja 13:09, 12 kwi 2009 (CEST)


Może warto dopisać o tym, że i ten system ma pewne niedoskonałości? Ciekawe źródło. Cieniek

Napisać warto, ale póki co nie ma właściwych informacji o metodzie ataku. Samo wpisywanie penisa nie pomoże, jeśli się nie wie które z dwóch słów jest znane, a które nie. Kolejność słów jest przecież losowa. Tescobar/dyskusja 15:41, 28 kwi 2009 (CEST)

KO YNISYCYZ RECAPTHE?

\

Artykuł prezentuje przestarzałe informacje[edytuj kod]

Artykuł dotyczy starej wersji systemu reCAPTCHA, która nie jest aktualnie dostępna. Brak w artykule omówienia bogatej historii rozwoju tego systemu i zasady działania jego kolejnych wersji. Zabawnie jest przeczytać w 2018 r. sformułowanie: "Obecnie (kwiecień 2009)..."