Dyskusja:Sikorscy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Może zintegrować z Sikorski?Xx236 09:47, 15 maja 2007 (CEST)


Strona nadaje się do usunięcia. Ród mało znany, nieencyklopedyczny.--Alexvonf 11:07, 16 maja 2007 (CEST)


Kopaszyna jest związana z małopolską.Xx236 12:18, 16 maja 2007 (CEST)


O integracji sam myślałem, ale może hasło się rozbuduje, a pod Sikorski nie wszyscy zapewne należą do herbowych. A to że ród mało znany, cóż, ja jestem inkluzjonistą, raczej bym zostawił. Prawdopodobnie wielu znanych Sikorskich należało i należy do któregoś z tych rodów. Kopaszyna faktycznie związana z Małopolską, a ta informacja pochodzi od pierszego autora hasła, nie weryfikowałem, ale możliwe, często rodziny bardzo rozrodzone, szczególnie szlachta zagrodowa przybierały sobie inne herby, niż właściwe, co było możliwe przy braku heroldii polskich. Czasem taką zmianę dyktowała niewiedza o9 własnym herbie, czasem moda lub chęć wyróżnienia się. steifer 13:22, 16 maja 2007 (CEST)


Władysław Sikorski pochodził spod Mielca, ale jak tam trafili jego rodzice?Xx236 15:21, 16 maja 2007 (CEST)


Robot zbędnie umieścił ostrzeżenie o linku zewnętrznym. Strona, na którą wskazywał link zawiera informacje historyczne o Sikorskich herbu Ślepowron, Kopaszyna, Cietrzew, Lis i Lubicz. Informacje zawarte na stronie poszerzają i weryfikują wiedzę użytkownika Wikipedii. Strona ta jest wykorzystywana i utrzymywana przez użytkowników jednego z popularnych ostatnio portali. Wszystkie osoby pracujące nad rozwojem strony są potomkami Sikorskich z całej Polski.

Wracając do tematu Kopaszyna - jeśli chodzi o Sikorskich to w Małopolsce częściej występują sikorscy herbu Lis a Sikorscy herbu Kopaszyna na Podlasiu (obecne Podlaskie/Mazowieckie). Dotychczasowe informacje o Sikorskich herbu Ślepowron i Kopaszyna zawarte na Wikipedii opierają się na Książce i opracowaniach Pana Wąsowskiego i jak sam autor przyznaje, nie był tych informacji do końca pewny. Po sprawdzeniu można zauważyć, że Sikorskich herbu Ślepowron ciężko znaleźć w historycznych dokumentach, a jeśli już się znajdują to informacja ta tyczy się Ziemi Bielskiej. Więcej informacji byście uzyskali wchodząc na stronę, która została niepotrzebnie usunięta z linków zewnętrznych.

Pozdrawiam Wikipedystów


Informacje o pochodzeniu generała z rodu Kopaszyna zostały usunięte. Generał pochodził z mieszczańskiej rodziny tkaczy z Przeworska (patrz topik "Władysław Sikorski").

13:39, 05 października 2009 (CEST)