Dyskusja:Somalia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Unia Sądów Islamskich[edytuj kod]

Informacja o Unii Sądów Islamskich jest totalnym nieporozumieniem. Co to niby znaczy powiązana z Talibami??! Talib to uczeń szkoły koranicznej w dzisiejszych czasach określenie to nabrało konkretnego znaczenia - stronnik rządów Talibów w Afganistanie. Zapewniam was, że ICU z "tymi Talibami" nie ma nic wspólnego a jeśli autor miał na myśli uczniów szkół koranicznych to większość państw muzułańskich z definicji jest powiązana z Talibami.Zresztą ICU nie ma jak dotąd kontroli nad całym obszarem Somalii - opanowała na dzień dzisiejszy (11.11.06)środkową Somalię z Mogadiszu i Jubaland choć tutaj wiadomości są sprzeczne. Puntland i Somaliland są poza ich kontrolą choć ICU próbuje na drodze negocjacji skłonić przynajmniej Puntland do poddania się jej jurysdykcji.

Proszę nie stosować mylących uogólnień.

Z poważaniem;

Nazwa[edytuj kod]

To w końcu to jest Republika Somalijska czy Republika Somalii? ◄Ozi64► i jego dyskusja 10:35, 27 cze 2008 (CEST)

Republika Somalijska wg Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej. --Botev (dyskusja) 20:23, 8 paź 2009 (CEST)

Somalia[edytuj kod]

chciałbym się dowiedziec czegoś więcej o postaci Bakele i dlaczego został oskarżony za zamach stanu, jak również o jego dzieciach i jak zginoł. będę wdzięczny - dziękuję

Złoża naturalne Somalii[edytuj kod]

Witam. Czy byłaby możliwość dodania sekcji o złożach naturalnych Somali i ich obecnym wydobyciu? Chodzi mi o materiały takie jak węgiel, metale szlachetne wraz z powszechniejszymi metalami (chociażby miedzią, żelazem, cynkiem, cyną, itp.). Pozdrawiam serdecznie.