Dyskusja:Sufizm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witam! Hasło o sufizmie jest dość marnie zrobione, bo brakuje wielu istotnych informacji i jeżeli nikt nie ma nic przeciwko temu, to chętnie rozbuduję hasło w najbliższej przyszłości jeśli tylko znajdę chwilę czasu w przerwie od zajęć naukowych. A. Chishty

Naruszenie praw? Zobaczcie tu: http://www.wandea.org.pl/sufizm.htm Wiem, że ten artykuł znajdował się tam już w zeszłym roku. C4 20:36, 14 maj 2004 (CEST)

Wzywamy specjalistkę by wzięła na warsztat i przerobiła ;-) Silthor 20:42, 14 maj 2004 (CEST)

Szkoda pracy, artykuł jest niezły. Gdyby zapytać gości i pozwolili go zamieścić? C4 20:45, 14 maj 2004 (CEST)

Można spróbować. Tylko trzeba im podać, że każdy będzie to potem mógł przerabiać i publikować zgodnie z licencją GNU FDL Silthor 20:48, 14 maj 2004 (CEST)

Cofam, nie ma naruszenia - nie doczytałam na Wandei, że artykuł został opracowany dla Wikipedii. Przepraszam. C4 20:53, 14 maj 2004 (CEST)

Ufff!  :)) Mortal 21:06, 14 maj 2004 (CEST)Bractwo Zakonne Himavanti[edytuj kod]

Ewentualnie mogłyby dodawać sekcja np

nowe ruchy religijne mają pewny związek z sufizmemchociaż nie wiem do jakiś stopniu na prawdę jest albo twierdzi być związany z sufizmem - tylko, że według kulty.info http://www.kulty.info/art/599, założyciel jest były lider Zachodniego Zakonu Sufi - więc najmniej jest pewny sposób związek tam. Czy jest prawdziwa sekta albo czy jest tylko, że Kościół K. nie lubi konkurencję dla klienci, nie wiem, i też to jest niezależne pytanie niż czy jest związany z sufizmem czy nie. Hmmm... chyba już ktoś to mówił, ale czy wikipedizm czyli Bractwo Zakonne Wikipevanti jest sektą? Wiele godziny medytacja codziennie, ograniczony kontakt z rodziną, emocjonalne uzależnienie od lidera (Tor czy Jimbo? czy Batuta? ;), utrata krytycznego myślenia (tylko kliknięcie bez żadnego myślenia, en:WP:NOR - orygynalne pomysły są zakazane) i trudności w samodzielnym podejmowaniu decyzji (strona SdU itd.), ... ? ;) Boud 00:52, 22 lut 2006 (CET)


Niestety, ale BZH jest sektą o czym przekonali się moi znajomi :( Maja do dzisiaj problemy...


historia[edytuj kod]

z tego, co czytalem i z tego, co mowia sufi, ktorych poznalem, ich tradycja siega czasow przed Mahometem. Potem zostala przez islam czesciowo zasymilowana. Moze ktos ma wiedzę i chce, żeby o tym napisac? pozdrawiam pozdrawiam 111

Sprzeczność[edytuj kod]

W haśle "Tarika" mowa o tym, że sadilijja rozwinęła się w Turkmenii, tutaj zaś, że w Afryce Północnej, wśród Berberów. Proszę o ustalenie wspólnej wersji zgodnej ze stanem faktycznym. 89.75.137.122 (dyskusja) 20:15, 1 maj 2017 (CEST)

Nic takiego w haśle tarika nie jest napisane.--Nous (dyskusja) 18:57, 2 maj 2017 (CEST)