Dyskusja:Swietłana Alliłujewa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Najmłodsza córka?[edytuj kod]

"najmłodsza i jedyna córka Józefa Stalina." - jak jedyna może być najmłodszą czy najstarszą córką, jeśli jest tylko jedna? Miau Amarantka 08:26, 30 mar 2007 (CEST)

Miała starszych braci. Zmieniłem na "najmłodsze dziecko". Marcin Miczek 10:29, 30 mar 2007 (CEST)

Biogram[edytuj kod]

Ten biogram się urywa! Przecież trzeba napisać choćby o tym, że później wyjechała do USA i napisała książkę, w której strasznie miesza z błotem ojca, oskarżając go m.in. o śmierć swojej matki (co akurat wydaje się mało prawdopodobne, chyba że chodzi o psychiczne znęcanie się).

Jeśli uważasz, że artykuł w Wikipedii wymaga zmian, poprawek lub rozbudowy – kliknij przycisk Edytuj u góry strony. Każdy może wprowadzać zmiany, nawet nie trzeba w tym celu zakładać konta! Należy tylko pamiętać o podaniu źródeł. W Wikipedii trzymamy się zasady „śmiałego edytowania”, więc nie obawiaj się, że popełnisz błędy. Zajrzyj na stronę dotyczącą tworzenia artykułów lub poeksperymentuj na stronach testowych. pozdrawiam Beau 10:43, 30 mar 2007 (CEST)


Kapler dostał wyrok 5 lat łagru, a nie dziesięć. Odsiedział pięć, a następne pięć dostał za karę, za to, że po zwolnieniu z łagru zamiast do Kijowa pojechał do Moskwy. Źródło Martha Schad "Córka Stalina" Wyd. Świat Książki 2006r. strona 79. Ela

W Ameryce urodziła jeszcze córkę Olgę Evans (miała ją z mężem, bliskim współpracownikiem Franka Wrighta - tego architekta) i stąd jej związki z Madison/Wisconsin.

męzowie Swietłany[edytuj kod]

Skąd pochodzi informacja, że jej mężem był Michaił Kaganowicz? Tylko w jednym artykule na wp.pl pojawia się taki wpis, ale to chyba błąd, bo nigdzie nie znalazłam potwierdzenia, że Kaganowicz miał syna Michaiła (brata o tym imieniu tak).