Dyskusja:Tomasz More

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Za kogo jest uznawany Św. Tomasz?[edytuj kod]

"Człowiek, który dzisiaj uznawany jest za protoplastę komunizmu był jednocześnie zwolennikiem katolickiej ortodoksji."

Nieno, bez jaj. Najpierw było "za libertarianina" jakiś ipek z neo zmienił na "za libertyna", potem ja przywróciłem "libertarianina" (zapomniawszy sie zalogować-moja culpa), teraz znowu ktoś postanowił popisać sie humorem i wstawił "za protoplaste komunizmu". Możemy sie tak dalej bawić, albo wywalić po prostu to zdanie.

Fragment o tym że More był czyms na kształt libertarianina widziałem na jakiejś katolickiej stronie, nie pamiętam gdzie. Toteż można jeszcze tolerować takie zdanie. Ale "libertyn" i "propagasta komunizmu" to są jaja zwyczajne.

Vooroo Gaseaweeck vel Minsk 20:34, 3 lut 2007 (CET)

Marna kapotka...[edytuj kod]

Źle wygląda w tym odzieniu... Czy jest możliwość zmiany owej narzuty???

Re: Marna kapotka...[edytuj kod]

Niestety nie można zmienić narzuty, ponieważ ów Pan Morus skapitulował ok. 473 lat temu i nie ma możliwości technicznej ponownego sfotografowania jego facjaty.

Re: Re: Marna kapotka...[edytuj kod]

Jestem zdesperowany ową sytuacją i nie niestety nie jestem w stanie wyrazić swego ubolewania nad zaistniałym incydentem. Tomasz Morus

Izba Lordów[edytuj kod]

Był członkiem Izby Lordów, jako kto? Kanclerz? Bo na pewno nie był parem...

More (Morus)[edytuj kod]

Skąd to Morus, angielskie nazwisko to More .. satis! Morus to jakaś durna przeróbka łacińszczuchna?! wszędzie Morus, Morus, jakby tak wszystko na łacinę ściągnąć..Komorowskius? Tuskus? Wauensus? hahaha MORE to MORE .. ehh POLACY!

83.20.48.245 (dyskusja) 00:46, 5 cze 2013 (CEST)

z WP:POPE[edytuj kod]

  1. Thomas Morus nie należał do kościoła anglikańskiego. Za brak zgody na przystąpienie do tego kościoła poniósł śmierć męczeńską
  2. Śmierć, Tomasz Morus, nie został skazany zgodnie z prawem lecz na postawie fałszywego zeznania
  3. Warto dodać w bibliografii polską pozycję Pisma i listy więzienne - tłumaczone przez trzech dominikanów polskich,wydawnictwo w Drodze, jednym z tłumaczy jest O. Andrzej Ponikowski. W tej książce pierwszy rozdział jest tłumaczeniem z angielskiego pierwszego życiorysu Tomasza.

Informacja o Utopii jest może bez błędów formalnych ale kiepściutka.To dzieło z przed 500 lat miało i ma olbrzymie znaczenie dla wszystkich ideologii budowania Państwa idealnego (wszystkie socjalizmy) i teorii wychowania (grecka paideja). -KAJETAN35 (dyskusja) Wątek założony przed: 21:06, 9 mar 2016 (CET)

Sugerownie, że skazano Tomasza na śmierć zgodnie z prawem a nie na podstawie krzywoprzysięstwa. Cf english version