Dyskusja:Tuning samochodów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ocena[edytuj kod]

Hasło zawiera wiele subiektywnych opinii, szczególnie w kwestiach tuningu optycznego. Informacje o konsekwencjach nieprawidłowego tuningu mechanicznego również nie są NPOV. Przydałoby się ponadto choć odrobinę bibliografii. --A. 15:33, 26 maja 2006 (CEST)

Wycinam link do Supercharged Forum, portal ani nie jest najstarszy ani popularny

Wstawcie do zewnętrznych linków przykład nieracjonalnego tuningu, choćby taki: [1] - galeria zupełnie nieracjonalnego tuningu. Niech ludzie wiedzą czego nie robić. To jest offspin dawnego wiejskiego tuningu, prowadzony przez tamtą ekipę po utracie domeny.

Co w tym artykule kontrowersyjnego? Chyba tylko z punktu widzenia miłośnika wiejskiego tuningu, który nalepił na swojego malucha dwa paski (małysz), dziesięć szachownic w miejscach, gdzie rdza przeżarła karoserię na wylot (Kasparov), do tego zainstalował z tyłu dwie chromowane końcówki wydechu fi 100 mm, podniecił się, że ma super wózek pasujący do dresu, a tu nagle czyta, że są tacy, którzy się tym nie podniecają, a wręcz przeciwnie. Konsekwencje nieprawidłowego tuningu mechanicznego to fakty, a o faktach się nie dyskutuje. Dowolny podręcznik na temat mechaniki samochodowej to potwierdza. Nie róbmy z Wikipedii dzieła dla niedorozwojów, w którym przy każdym stwierdzeniu typu 2+2=4 będzie się wstawiać, że potrzebne jest źródło. 04:51, 16 sie 2007 (CEST)

Z tego, co mi wiadomo, ricing oraz chavving up nie jest detuningiem. Wręcz przeciwnie. To angielski odpowiednik naszego "agrotuningu".