Dyskusja:Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

nazwy kierunków kształcenia potraktowane jako słowa kluczowe, to zły pomyśł i mało komunikatywny. Na przykład na wydziale biologii jest kierunek kształcenia "biologia", a przeciez to nie to samo co nauka "biologia". Proponowałbym prezycyjniej napiszą, ze są to kierunki kształcenia i podac linki do stron wydziałowych.--czachorek 17:37, 27 sty 2006 (CET)

100 tys. na Kortowiadzie?[edytuj kod]

"Usunąłem informacje, że na Kortowiadzie w 2005 r. było 100 tys. uczestników. To po prostu nie jest możliwe. Albo się ktoś pomylił (może chodziło o 10 tys.), albo zwykły "głupi kawał".--czachorek 07:11, 30 kwi 2007 (CEST)

Nazwa łacińska uniwersytetu to Universitas Varmiensis-Masuriensis in Olsztyn w języku łacińskim nie ma W. Nazwa angielska uniwersytetu to University of Varmia and Masuria w języku angielskim nie zapożycza się nazw z przeszłości politycznej tylko z historycznej, bardziej uprawnione są nazwy zapożyczone z języka łacińskiego. Jeżeli UWM ma wskazywać i kultywowqać na tradycje kopernikańskie Olsztyna to nazwa University of Varmia and Masuria jest bardziej uprawniona niż pozostałe.

Nazwa uczelni[edytuj kod]

Pełna statutowa nazwa uczelni brzmi: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (patrz: Statut uczelni). Wskazane byloby odpowiednio zmienic nazwe artykulu. Przy okazji, angielska statutowa nazwa uczelni to: University of Warmia and Mazury in Olsztyn. -- Alan ffm (dyskusja) 05:55, 22 sie 2010 (CEST)

Liczba studentów na UWMie jest niepoliczalna.[edytuj kod]

Otóż, w pierwszej części, w trzecim zdaniu od góry, czytamy:

"Kształci 33 tys. studentów (na wszystkich rodzajach studiów)."

Następnie odrobinę niżej, w tabeli po prawej:

Liczba studentów 	31 667

By po wytrwałym przedzieraniu się przez nieistotne informacje (gloryfikacja) natknąć się:


Obecnie na 16 wydziałach i 49 kierunkach kształci się ponad 42 tys. osób na studiach: stacjonarnych, niestacjonarnych, doktoranckich i podyplomowych[5].


Wtem, toż ja zapytuje. Ile ten dziwny uniwersytet ma studentów? Przepraszam, mam sobie średnią arytmetyczną wyliczyć? Z trzech, zupełnie niespójnych, oddalonych od siebie, a potwierdzonych przypisami treści. A może to kompleks niższości ze strony edytorów-studentów?


~~Poza tym, źródła są wygasłe