Dyskusja:Uppsala

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hasło przetłumaczone z wersji angielskiej en:Uppsala. Opis geografii pochodzi z wersji szwedzkiej sv:Uppsala. Informacja o herbie pochodzi ze strony [1]. Współrzędne geograficzne z [2].

Sądzę, że w najbliższym czasie należałoby przetłumaczyć z WP-En artykuły, do których prowadzą linki w sekcji "Warto jeszcze objerzeć". Kpjas 10:53, 13 mar 2005 (CET)

Co do zasady, to się zgadzam. Zostawiłem te angielskie linki, bo one decydują o charakterze miasta. Natomiast te artykuły (opróćz UNT) są duże i ciężko byłoby je przenieść za jednym zamachem. W dodatku jak je zostawiałem nie było dla mnie jasne, jak powinny brzmieć te hasła i jakie powinny mieć powiązania w polskiej Wikipedii (np. gdzie je wstawić w stronach o mitologii nordyckiej). W tej chwili jestem ciężko zajęty przenoszeniem szwedzkiej literatury. Jak skończę tamto, to rozważę dodanie tych artykułów stąd, bo są bardzo ciekawe. Alx 13:39, 13 mar 2005 (CET)


Nie za bardzo rozumiem dlaczego przekierowano tę stronę z hasła Uppsala (miasto), skoro tę samą nazwę nosi też region i hasło Uppsala powinno moim zdaniem mieć charakter ujednoznaczniający. Może mi to ktoś wytłumaczy, bo jeśli nie, to przekieruję z powrotem. :)

Trzymajmy się już (w moim przekonaniu słusznej i klarownej) konwencji przyjętej w przypadku podobnych zbieżności:

Ijon Tichy 7 lip 2005 10:25 (CEST)

Przenoszę z hasła Uppsala do hasła Gmina Uppsala rozdział Miasta partnerskie. W Szwecji miejscowość np. Uppsala nie ma osobowości prawnej. To gmina Uppsala w której skład wchodzi miasto Uppsala i kilka innych mniejszych miejscowości podpisuje umowy partnerskie. Orioluss (dyskusja) 16:19, 27 lis 2016 (CET)