Dyskusja:Władysław Chodasiewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przekłady z polskiego[edytuj kod]

Proszę o podanie źródeł, że są opublikowane w tłumaczeniach Chodasiewicza na rosyjski „Irydion” Krasińskiego i „Janosik Nędza Litmanowski” Tetmajera. Nie znalazłem potwierdzenia takich opublikowanych przekładów, więc na razie ukrywam tę część. Pzdr., Ency (replika?) 10:14, 1 paź 2009 (CEST)

Informacja zawarta jest w źródle: http://new-arch.rp.pl/artykul/355341_Czy_Chodasiewicz_byl_pszczola.html, cytowanym, jako przypis. Anna Frajlich wydaje się być źródłem wiarygodnym. --pwf 10:37, 1 paź 2009 (CEST)
W porządku, przywróciłem. Wątpliwość powstała w związku z tym, że edycja była z IP (czyli anonimowa, a nie chciało mi się tego IP sprawdzać, choć podejrzenia były :-)) ), a katalog Leninki nie zawiera ani Irydiona ani Janosika. Aha, Piotrze, nie ma potrzeby wklejania odpowiedzi i na moją stronę dyskusji - tę stronę mam w obserwowanych, więc wpisanie tu odpowiedzi też zauważę :-)) . I jeszcze jedno, włącz sobie w "preferencjach", zakładka "Gadżety" ustawienie "Alternatywny sposób kolorowania stron dyskusji, lepiej odznaczający kolejnych rozmówców" - trochę lepiej się czyta strony dyskusji. Pzdr., Ency (replika?) 15:21, 1 paź 2009 (CEST)

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule[edytuj kod]

Status: niezałatwione

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

W części życiorysowej znajduje się stwierdzenie, cytuję: "Rachmaninow w muzyce, uczestniczyli w postępowym ruchu, który zaczął się wtedy w Rosji". Przykład Rachmaninowa jest wyjątkowo nietrafny. Ten znakomity kompozytor był spóźnionym romantykiem, mimo wielu oryginalności i bardzo wybitnej pozycji był twórcą konserwatywnym; natomiast starszy od Chodasiewicza o cztery lata Igor Strawiński czy niewiele młodszy od Chodasiewicza Sergiusz Prokofiew to byli artyści radykalnie nowocześni, tej samej lub jeszcze większej miary co Rachmaninow. Zgłasza: Wojsław Brydak, wojslaw.brydak@wp.pl 89.191.167.114 (dyskusja) 23:12, 7 kwi 2015 (CEST)