Dyskusja:Wiedźmin (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Video-x-generic.svg
Ten artykuł jest pod opieką Wikiprojektu Filmy, którego celem jest rozwijanie artykułów z zakresu kinematografii. Każdy może go poprawić lub uzupełnić. Należy stosować się do zasad i pamiętać o właściwym stylu (więcej informacji na stronach pomocy i Wikiprojekt:Filmy/Standard).
??? Ten artykuł nie otrzymał jeszcze oceny jakości.

Ze zgłoś błąd[edytuj kod]

W ksiązce Sapkowskiego nie było nigdzie dokładniego opisu "wiedźmińskiego miecza" było napisane , iż jest to tylko miecz póltoraręczny . Katana może być mieczem półtoraręcznym .
Zgłoszone: 20:18, 13 wrz 2006 (CEST)

Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. A katana jedno. ;-)
A tak na serio - akcja powieści wiedźmińskich (mimo dużej niespójności) była osadzona w pewnym "kręgu kulturowym" - imiona typu Jurga czy Nosikamyk wyraźnie o tym świadczą. Katany nie pasują do owego kręgu. Dlatego wiedźmin używający tego miecza nie wydaje mi się słuszny. Dodatkowo (o ile mnie pamięć nie myli) - w komiksie o wiedźminie używał on (jak wszyscy wiedźmini) zwykłego "europejskiego" miecza z długim jelcem.
Finalnie - według mnie nie ma błędu. --yaevin 10:22, 15 wrz 2006 (CEST)

Kwestia katany Akcja Wiedźmina toczy się w świecie fikcyjnym, ale w sposób niezaprzeczalny wykreowanym na wzór europejskiego średniowiecza. Oznacza to, że katana pasuje to mniej więcej równie dobrze, jak nunczako we Władcy Pierścieni.

>>... a we Władcy Pierścieni hobbici jedli ziemniaki, których średniowiecze nie znało. Stylizowanie wymyślonej na wskroś krainy i kurczowe się tego trzymanie, jest błędem, który nawet Sapkowski wyśmiewa. Fantasy to fantasy i może się w niej znaleźć, to co autorowi się żywnie zamarzy. Można napisać, że użycie katany było niezgodne z oryginałem książkowym, natomiast argument "katana nie pasuje do tego świata" wykracza poza neutralny punkt widzenia.Dariusz M S 00:40, 19 lip 2007 (CEST)

Stronniczośc[edytuj kod]

W artykule stanowczo widać stronniczośc opinii autora, a przecież artykuły w Wikipedii powinny być obiektywne!

Obsada[edytuj kod]

Dlaczego w obsadzie występują postacie, które pojawiają się tylko w serialu? Np. diaboł. Sugeruję, aby stworzyć osobny artykuł Wiedźmin (serial tv), bo fabuła serialu jest znacznie bardziej rozbudowana od kinowego odpowiednika.Dariusz M S 00:40, 19 lip 2007 (CEST)"Mimo złych ocen film chwalono za muzykę Grzegorza Ciechowskiego, dopracowane efekty komputerowe oraz postać Geralta (mimo pewnych błędów charakteryzacji)."

Nieprawda. Do dziś na wszelakich forach wyśmiewany jest "plastikowy" komputerowo stworzony smok.

>>To trzeba by było napisać jasno KTO chwalił, o ile pamiętam Parowski z "Fantastyki" chyba w "Polityce" pisał, że "smok jest najpiękniejszy". Ale nie mam dostępu do źródeł. Dariusz M S 23:35, 26 sie 2007 (CEST)

przyczyny klęski[edytuj kod]

  1. Znaczna część osób uczestniczących w produkcji nie miała do czynienia z literaturą Andrzeja Sapkowskiego.

Powyższy argument jako przyczyna porażki filmu jest nieobiektywny. Często zdarza się, że aktorzy nie czytają książki przed wystąpieniem w filmie, a mimo to przedsięwzięcie udaje się.

Błędy w doborze obsady i kostiumów, na przykład zbyt podobne Yennefer i Renfri.

To też nie jest obiektywna opinia.