Dyskusja:Wielka kolonizacja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wielka kolonizacja[edytuj | edytuj kod]

 • Uzasadnienie: Artykuł został bardzo rozbudowany w porównaniu z poprzednia jego wersją. Jest w nim poruszanych wiele zagadnień wiążących się z Wielką Kolonizacją dających czytelnikowi szeroki obraz tego procesu. W art. jest zamieszczony alfabetyczny spis greckich koloni (w formie tabel) który ułatwia znalezienie konkretnej koloni. Astaldo 15:02, 10 lip 2007 (CEST)
 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 1. Brak interwiki. Nie ma szans na więcej grafik ?? Poznaniak1975 18:34, 10 lip 2007 (CEST)
  Wygląda na to, że interwiki nie ma - co chyba nie jest przeszkodą do uzyskania medalu ;-). Nad znalezieniem kilku zdjęć obietów z najważniejszych kolonii może i można by pomyśleć - sądzę, że autor mógłby to uzwględnić. Ja natomiast mam prośbę o zwrócenie uwagi na pisownię dużych/małych liter - przymiotniki, o ile nie wchodzą w skład nazwy własnej, zawsze małą, natomiast Grecy zawsze dużą. Okresy historyczne małymi. Czy "Daleki Zachód" to nazwa własna? Trzeba by też chyba wyjaśnić, jaki teren się tym mianem określa. Gytha 22:50, 11 lip 2007 (CEST)
  Czy odnośniki z artykułu o koloniach starożytnych nie odpowiadają naszemu? Artykuł angielski obejmuje szerszą tematykę niż polski, ale interwiki z niego dotyczą już chyba tylko kolonizacji greckiej. (Dodatkowo mówią chyba właśnie o koloniach, nie o migracjach, o czym świadczą użyte na nich grafiki). Vinyanov 07:26, 12 lip 2007 (CEST)
  Angielski artykuł o koloniach starożytnych obejmuje tematy opisane w polskiej Wikipedii w kilku oddzielnych tematach. Oprócz art. Wielka kolonizacja są jeszcze; Kolonia (starożytny Rzym) i Kolonia (starożytna Grecja) i art. o Fenicjanach nie można więc zamieścić odnośnika do tego artykułu. Jeżeli chodzi o sformułowanie "daleki zachód" to poprawiłem już pisownię, a w przypisie wyjaśniłem jego znaczenie. Nad grafikami jeszcze pracuję. Astaldo 20:33, 12 lip 2007 (CEST)
 1. Zgadza się, do tego artykułu linkować nie można. Ja tylko zaproponowałem linkowanie do artykułów podlinkowanych wewnątrz. ;) (de:Griechische Kolonisation, es:Colonización griega, fr:Colonisation grecque, nl:Griekse kolonisatie, sh:Grčka kolonizacija) Vinyanov 22:20, 12 lip 2007 (CEST)
 • Po pierwsze jest to tak usiane błędami językowymi, że nie ma o czym mówić. Bez wiedzy w temacie nie da się wszystkiego poprawić, bo miejscami można źle coś zrozumieć. Naprawdę - przed zgłoszeniem powinno się artykuł przeczytać i podejść jakoś krytycznie do niego... Tilia 15:39, 20 lip 2007 (CEST)
 • Artykuł nadaje się do kliniki. Picus viridis RSVP? 16:14, 9 sie 2007 (CEST)