Dyskusja:Wielki zespół mieszkaniowy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cechy charakterystyczne wzm?[edytuj kod]

Chyba mamy do czynienia z pewnym pomieszaniem. Z pewnościa cechą wzm jest duże zagęszczenie, wysokie bloki itp. Natomiast słaba komunikacja, opóźnienie części usługowej itp należą do bolączek rozwijającej się urbanistyki głównie krajów "socjalistycznych". Spokojnie mogą powstać (i pewnie powstały) osiedla bloków z odpowiednia komunikacją, parkingami i usługami na miejscu. Utarło się u nas pojmowanie blokowiska jako terminu pejoratywnego i takim POVem nasączona jest ta sekcja. Ciacho5 (dyskusja) 11:51, 5 wrz 2008 (CEST)

To o co piszesz również jest nieprawdą, w przeważającej większości budowie polskich WZMów towarzyszył rozwój sieci komunikacyjnej z komunikacją publiczną włącznie. Ciężko również uznać za prawdziwe stwierdzenie o brakach w infrastrukturze towarzyszącej w obliczu tego, że wraz z budową nowego osiedla na jego terenie powstawały najczęściej: szkoły, przedszkola, zakłady opieki zdrowotnej, obiekty handlowo-usługowe, domy kultury, place zabaw i miejsca przeznaczone do uprawiania sportu, świątynie. Sekcja dotycząca cech koniecznie wymaga całkowitego przeredagowania - gentoo1
  • powstawały, ale raczej (w Polsce) za mało. Ale zgadzamy się, że POV i OR? Ciacho5 (dyskusja) 21:07, 4 maj 2011 (CEST)

Hasło jest nieobiektywne[edytuj kod]

Znajdziemy tu krytykę wzm, zamiast konkretnych i przydatnych informacji.

2017-10-25 - Nie jestem wikipedystą, ale muszę skomentować sytuację. Artykuł jest skrajnie nieobiektywny, tendencyjny i krytykancki. Przedstawione informacje to subiektywna krytyka, która jest nielogiczna, i ma na celu dewaluację okresu PRL. Wysoce niestosowne. Proszę o interwencję.