Dyskusja:Wiktoryja Azaranka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nazwisko[edytuj kod]

Ów artykuł jest jedynym miejscem w Internecie gdzie Wiktorię Azarenkę nazywa sie AzAranką. Wszędzie, w mediach, na stronach WTA, a nawet w angielskiej wersji wikipedii, figuruje zawsze jako Azarenka, a nie Azaranka, któż to wymyślił?...

Forma Wiktoria Azarenka jest błędnie stosowanym w mediach spolszczeniem angielskiej wersji jej nazwiska. Na Wikipedii posłużyliśmy się oryginalną i prawidłową transkrypcją jej nazwiska. Openbk (dyskusja) 12:27, 6 cze 2013 (CEST)
Nikt nie mówi "WIKTORYJA", pewnie dlatego, że to brzmi obraźliwie. 11:29, 4 kwi 2018 (CEST)~
Nie zmienimy faktu, że tak ta tenisistka się nazywa i taka jest prawidłowa wersja. Jest ona stosowana w niemieckojęzycznej wersji Wikipedii – Wiktoryja Asaranka i jeszcze w paru innych. Openbk (dyskusja) 11:43, 4 kwi 2018 (CEST)
Od kiedy Polacy posługują się językiem niemieckim? Na prawdę taki problem posługiwać się poprawnym polskim imieniem Wiktoria na POLSKIEJ Wikipedii? Dlaczego w/g Wikipedii imię Wiktoria jest nieprawidłowe i musimy posługiwać się odpowiednikiem z języka niemieckiego, czy rosyjskiego, czy jeszcze innego?
Polacy nie posługują się ani językiem niemieckim ani rosyjskim. Natomiast imion się nie tłumaczy. --WTM (dyskusja) 14:09, 14 kwi 2018 (CEST)
Nie to, co robią Polacy, a to, co robi Wikipedia. Zamiast posłużyć się polskimi imionami, to właśnie pokrętnie (i na nowo!) je "tłumaczy". I tak "Wiktoryja" w/g Wikipedii nie jest "Wiktorią", a my mamy się posługiwać językiem - jak tłumaczą i uzasadniają wikipedyści - niemiecko-białoruskim, zamiast normalnie powiedzieć po polsku "Wiktoria Azaranka".
Ta pani nie nazywa się Wiktoria. --WTM (dyskusja) 19:02, 14 kwi 2018 (CEST)
Czekamy aż Wikipedia ogłosi, że "papież Franciszek", to niepoprawna nazwa, a poprawny jest wyłącznie źródłosłów łaciński "Franciscus". Ktoś może dać link do artykułu, gdzie Wikipedia jednoznacznie zakazuje używania języka polskiego? 217.115.65.9 (dyskusja) 10:46, 18 kwi 2018 (CEST)

Nieencyklopedyczny przypis[edytuj kod]

Przypis " W polskiej przestrzeni medialnej jest przedstawiana jako Wiktoria Azarenka." nie ma żadnego poparcia w faktach - jest nieencyklopedyczny. Proszę uzupełnić informację na temat "przestrzeni medialnej". Przestrzeń to radio, gazety i telewizja. Przedstawianie rzekomych faktów, "bo tak mówią w przestrzeni medialnej" jest nieencyklopedyczne. 79.163.155.202 (dyskusja) 19:47, 25 kwi 2018 (CEST)