Dyskusja:Wola Sękowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

ze zgłoś błąd[edytuj kod]

Kościół w Woli Sękowej należy do parafii w Nowotańcu

Zgłosił: 83.18.111.138[odp][?] (dyskusja) 14:26, 11 lut 2008 (CET)

masti <dyskusja> 20:00, 15 lut 2008 (CET)

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule[edytuj kod]

Status: niezałatwione

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

1. W Historii jest: „Andrzej Brochowicz-Wiktor oraz oraz jego siostra Regina z Brochowiczów Wiktorówna” , a powinno być: „Andrzej Brochwicz-Wiktor oraz oraz jego siostra Regina z Brochwiczów Wiktorówna”, tak jak poprawnie zostało zapisanie nazwisko Andrzeja w akapicie Właściciele. Brochwicz to tutaj nazwa herbu. 2. W akapicie dzierżawcy jest „Andrzej Kurant” a powinno być „Adolf Kurant’ tak jak jest poprawnie w tekście akapitu Historia: „a potem dla Adolfa Kuranta”.

Uzasadnienie: Znałem Adolfa Kuranta osobiście, moja matka Janina Malińska i jej siostra Józefa Połomska, obie z domu Dębickie z Nadolan, przyjaźniły się z żoną Adolfa - Zofią. Wszystkie bywały we dworze w Woli Sękowej przed wojną i w czasie okupacji niemieckiej. Jestem w kontakcie z dziećmi Adolfa i Zofii – Marią Kioną i Andrzejem Kurantem. Zgłasza: Andrzej Maliński andrzej_malinski@wp.pl 217.170.175.144 (dyskusja) 13:19, 21 sty 2016 (CET)